Десять прекрасних під’їздів, які “живуть” у львівських будинках

14365
Десять прекрасних під’їздів, які живуть у львівських будинках

Що у цьому будинку знаходиться Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, помітно з порогу. Тут і ліпнина на стіні у вигляді відомих львівських будівель, і оригінальна люстра зі стрічками національних кольорів та писанками. Доповнюють інтер’єр незвичайні, як для звичних під’їздів, кам’яні «арсенальські» стіни та дерев’яні сходи на другий поверх. Окрім всього, у під’їзді ж зберігаються старі двері, решітки та дбайливо складена плитка для підлоги.

Вул. Валова, 20

Під’їзд у будинку номер 10-12 по вулиці Вербицького, як і попередній, оздоблений з думкою про Львів. Стіни прикрашають обриси львівських кам’яниць, а сонце потрапляє до приміщення через кольорові вітражі у дверях. Тут є і невід’ємний атибут міста – годинник на міській Ратуші, а також улюблений засіб пересування багатьох львів’ян – ровер.

Вул. Вербицького, 10-12

Будинок 1898 року, споруджений будівельною фірмою Зигмунта Кендзерського. На першому поверсі працює ресторан, а до квартир мешканців веде затишний і охайний під’їзд з ліпниною, кованими решітками на дверях та плиткою на підлозі.

Вул. Винниченка, 3

У колишньому будинку банкіра Ландау, який виділяється розкішшю поміж інших на вулиці Дорошенка, і під’їзд облаштований відповідно. Це яскравий приклад використання необарокових форм в архітектурі кінця 1900-х рр. Oдин з найкращих прикладів архітектури пізнього історизму з бароковими мотивами. У дворі будинку розмістились магазини, реклама яких поширилась і на стіни під’їзду.

Вул. Дорошенка, 19

У будинку до війни містилося Польське політехнічне товариство й Інженерна палата Малопольщі, у 50-х роках минулого століття — гуртожиток Політехнічного інституту, зараз тут оселився банк. Будинок зведено у 1905 – 1906 роках за проектом 1901 року Вінцента Равського-молодшого. Оздобив вестибюль Едмунд Плішевський. 23 вересня 2008 року будинок було внесено до переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Вул. Дж. Дудаєва, 9

Охайний під’їзд по вулиці Дорошенка з ліпниною на стелі та «квітковою» плиткою на підлозі.

Вул. Дорошенка, 38

Будинок 1907 року, збудований за проектом Альфреда Захаревича для інженера Яна Лопушинського. Ліпний декор фасаду виконаний з модернізованими ампірними мотивами. Під’їзд пофарбований у ніжно-рожевий колір за сонячної погоди виглядає світлим і об’ємним.

Вул. Нечуя-Левицького, 15

За брамою будинку, збудованого 1902 року, ховається неймовірної краси вестибюль. Стіни розмальовані в стилі пі­зньо­го се­ре­дньо­віч­чя, а кольорова клепінчаста стеля нагадує готичну архітектуру та середньовічні храми. Зорі на стелі, зображення людей, істот, дивні знаки на стінах створюють захопливе казкове враження для кожного, хто потрапить сюди.

Вул. Героїв Майдану, 6

У цьому будинку до війни розташовувалась цукерня Курнаха, у 1950-60-х роках містилася база «Львівмебледеревпрому», зараз тут оселився ресторанчик і магазин спорттоварів. В цьому під’їзді зникає відчуття самотності – тут тварини та птахи з різних континентів та закохана пара, і, навіть, здається, що можна почути звук сопілки.

Вул. Ставропігійська, 9

Кам’яниця 1897–1898 рр., збудована у необароковому стилі за проектом Якуба Соломона Кроха та Мавриция Зільберштайна. Скульптурно оздобив приміщення Броніслав Солтис.

Вул. Франка, 43

Наталія БОЙЧЕНКО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.