Десять пам’ятників Львова, що виконають всі ваші бажання

1486
Панорама Львова з даху приміщення Апеляційного суду Львівської області, що на площі Соборній,7 (колись готель «Краківський»), фото 2015 року
Панорама Львова з даху приміщення Апеляційного суду Львівської області, що на площі Соборній,7 (колись готель «Краківський»), фото 2015 року

Практично у кожному місті є свій пам’ятник-здійснювач бажань. Навіть ті, хто розуміє, що це жартівливий ритуал, бажання загадують цілком серйозно в надії: «А ну раптом… Дива ж бувають».

Львів теж має такі локації, які, за правильного дотримання ритуалу, обіцяють виконати ваші бажання. А для надійності потрібно обійти всі десять. Тоді точно збудеться бажання.  Отож, розпочинаємо.

1. Найпривабливіше місце для загадування бажань – пам’ятник Никифору Дровняку. Далеко не всі знають, що цей загадковий чоловік в капелюсі поблизу Домініканського собору – відомий художник-примітивіст. Однак, всім відомо, що він виконує бажання. Треба просто потерти палець або ніс художника.

Пам'ятник Никифору Дровняку у Львові
Пам’ятник Никифору Дровняку у Львові

2. Ян Зег та Ігнатій Лукасевич, винахідники гасової лампи, заслужили власний пам’ятник, який зручно розмістився біля однієї з найулюбленіших кнайп міста. Вона так і називається – «Гасова лампа». Так ось, один з них теж готовий виконати бажання. Однак, тут система дій трохи складніша – необхідно сісти за стіл, розповісти про бажання, і тільки тоді потерти чоловікові палець.

Фрагмент пам'ятника Я. Зегу та І. Лукасевичу. На зображеній частині - Я. Зег.
Фрагмент пам’ятника Я. Зегу та І. Лукасевичу. На зображеній частині – Я. Зег.

3. Сажотрус на даху в Будинку легенд часом також виконує бажання. Але не просто так – тільки із вдячності. Треба постаратися і кинути монетку йому в капелюх. На перший погляд, все дуже просто. Насправді треба піднятися на димохід і потрапити монеткою прямо всередину головного убору, а це, повірте, вдається не кожному.

Пам’ятник Сажотрусу (вул. Староєврейська, 48). Фото: Анастасія Нерознак
Пам’ятник Сажотрусу (вул. Староєврейська, 48). Фото: Анастасія Нерознак

4. Якщо ви піднялися на Ратушу, і саме в цей момент починає бити дзвін, відразу ж загадувати бажання. Це буде нагородою за боротьбу з 365 сходинками, яку ви тільки що виграли. Однак кажуть, що бажання не збуваються, якщо прийти в такий час спеціально – адже кожному відомо, що в дзвін б’ють кожну годину.

Львівська ратуша із Високого Замку (фото Сергія Гуменного)
Львівська ратуша із Високого Замку (фото Сергія Гуменного)

5. Розповісти про те, чого хочете, можна і Леопольду фон Захер-Мазоху. Він чекає на відвідувачів біля ресторану на вулиці Сербській. Мало не забули: обов’язково покладіть руку в кишеню, коли будете загадувати бажання!

Скульптура Леопольда фон Захер -Мазоха
Скульптура Леопольда фон Захер -Мазоха

6. Бравий солдат Швейк сів відпочити біля самого входу в «Віденську кав’ярню». Це – дотепна і відважна людина у військовій формі з кухлем пива в руці. Перехожі і відвідувачі кафе не можуть пройти повз, не потерши йому ніс.

Швейк біля "Віденської кав'ярні"
Швейк біля “Віденської кав’ярні”

7. Пам’ятник усмішці знаходиться поруч з «Дзиґою» – на вулиці Вірменській (ви тут вже, напевно, були і бачили одного з батярів). Ця скульптура виглядає як усміхнена риба з плавниками у формі людських рук. Потисніть одну з них, і ваша мрія неодмінно збудеться. Але тільки якщо ви прийшли з добрими намірами і настроєм.

Пам'ятник усмішці
Пам’ятник усмішці

8. На перетині Краківської та Шевській вулиць є стіна з «всевидячим оком». Коли загадаєте бажання, станьте до неї спиною, нахиліться і спробуйте подивитися на зображення догори ногами з-під своїх ніг. Дивно, але не кожному вдається це зробити.

Наріжник із "Всевидячим оком" (XVIII ст.). Фото 2015 року
Наріжник із “Всевидячим оком” (XVIII ст.). Фото 2015 року

9. А ось таємниця пам’ятника видатному художнику Пабло Пікассо – основоположнику течії кубізму в живописі, – що стоїть біля входу в кафе на вулиці Зеленій, названої його ім’ям, ще не розгадана. Можливо, він допомагає в творчих починаннях або дарує натхнення. Або пам’ятник з сигаретою в руці допоможе позбутися поганих звичок.

Пам’ятник Пабло Пікассо (вул. Зелена, 88)
Пам’ятник Пабло Пікассо (вул. Зелена, 88)

10. На території торгового комплексу «Південний» (вул. Щирецька, 36) можна побачити козака. Кажуть, що він виконує всі мрії і бажання стосовно України. Треба сісти козакові на коліна і побажати щось гарне. Або просто потерти меч.

Пам'ятник козаку на території торгового комплексу «Південний»
Пам’ятник козаку на території торгового комплексу «Південний»

У Львові є не одне місце, де втілюються мрії і здійснюються найзаповітніші бажання. Головне – вірити в чудеса. Давайте залишимо в житті хоч трохи місця для магії.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.