Дерев’яне взуття, мандрівний міх та багато інших цікавинок

571
Дерев'яне взуття, мандрівний міх та багато інших цікавинок

Цими днями Історико-краєзнавчий музей м. Винники, що  знаходиться на  вул. В. Івасюка, 5 пропонує відвідати унікальну виставку «Подорож у минуле», у якій поєднані роботи українського фотографа-художника Юліана Дороша  та етнографічне багатство Галичини  кінця ХІХ – та початку ХХ ст.

Оглянувши виставку, можна поринути у час, коли жили наші дідусі та бабусі, побачити багатий український стрій, прекрасні вишивки Лемківщини, Холмщини та Галичини, речі побуту, які оточували наших прадідів, пізнати ремесла і промисли, якими вони жили.

Родзинками експозиції є дерев’яне  взуття німецьких колоністів з Винник, ковальський міх, що проїхав півсвіту, розцяцьковані яйця та безліч розкішної кераміки. А ще унікальна історія кожної речі, яку вам розкажуть у стінах музею.

Довідково:

Юліан Дорош (1909-1982) –  фотограф-художник, піонер української кінематографії, етнознавець. Член-засновник Українського фотографічного товариства.  Народився 9 червня 1909 р. у м. Жидачеві на Львівщині. Дитинство провів у с. Копичинцях на Тернопільщині, юність – у Станіславі, де закінчив українську гімназію. Студіював право у Львівському університеті, проживаючи у Винниках у родині Крушельницьких. У 1932 р. виконував обов’язки редактора журналу “Критика”, був одним із редакторів журналу “Світло й Тінь”.

Творчий доробок Юліана Дороша становить понад 12 тисяч унікальних кадрів, що відображають народне мистецтво Галичини, мають науково-пізнавальне значення та є загальнонаціональним надбанням.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.