Давні Стільсько та Пліснесько на Львівщині нарешті офіційно отримали статус заповідників

0
5018
Давні Стільсько та Пліснесько на Львівщині нарешті офіційно отримали статус заповідників

Вчора, 15 вересня 2015 року, депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про створення двох нових історико-культурних заповідників на Львівщині.

За обидва рішення проголосували 72 депутатів, згідно з рішеннями, заповідниками стануть Стільске городище та Давній Пліснеськ.

Зазначимо, що Стільське городище – це середньовічне помешкання білих, розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько і Дуброва Миколаївського району Львівської області. Найвищого розквіту досягло у IX—X століттях, після цього занепало внаслідок воєнних дій.

Стільське городище
Стільське городище

У 2001 році Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У 2003 році Верховна Рада постановила вивчити питання щодо створення на території городища державного історико-культурного заповідника,  а уряд зобов’язав Львівську облдержадміністрацію підготувати та подати до Кабміну на затвердження необхідну документацію. Усупереч міжнародному визнанню унікальної пам’ятки давньоруської історії та культури тоді ці вимоги і постанови не було виконано, наукові дослідження припинено. Через це історичне середовище Стільського городища руйнується.

Пліснесько. Початок ХІХ ст. З альбому А.Ланге "Zbiór naypięknieyszych i nayinteresownieyszych okolic w Galicyi: Sammlung der schönsten und interesāntesten Gegenden von Galizien".
Пліснесько. Початок ХІХ ст. З альбому А.Ланге “Zbiór naypięknieyszych i nayinteresownieyszych okolic w Galicyi: Sammlung der schönsten und interesāntesten Gegenden von Galizien”.

Давній Плісенеськ (Пліснесько) – городище біля с.Підгірці Бродівського району Львівської області, через яке лежав шлях з варяг у греки. У наш час там віднайдено до 90 житлових і господарських будівель, шість культових споруд, досліджено 60 курганів, 150 поховань.

Ористарх БАНДРУК

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.