Давні Стільсько та Пліснесько на Львівщині нарешті офіційно отримали статус заповідників

6356
Давні Стільсько та Пліснесько на Львівщині нарешті офіційно отримали статус заповідників

Вчора, 15 вересня 2015 року, депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про створення двох нових історико-культурних заповідників на Львівщині.

За обидва рішення проголосували 72 депутатів, згідно з рішеннями, заповідниками стануть Стільске городище та Давній Пліснеськ.

Зазначимо, що Стільське городище – це середньовічне помешкання білих, розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько і Дуброва Миколаївського району Львівської області. Найвищого розквіту досягло у IX—X століттях, після цього занепало внаслідок воєнних дій.

Стільське городище
Стільське городище

У 2001 році Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У 2003 році Верховна Рада постановила вивчити питання щодо створення на території городища державного історико-культурного заповідника,  а уряд зобов’язав Львівську облдержадміністрацію підготувати та подати до Кабміну на затвердження необхідну документацію. Усупереч міжнародному визнанню унікальної пам’ятки давньоруської історії та культури тоді ці вимоги і постанови не було виконано, наукові дослідження припинено. Через це історичне середовище Стільського городища руйнується.

Пліснесько. Початок ХІХ ст. З альбому А.Ланге "Zbiór naypięknieyszych i nayinteresownieyszych okolic w Galicyi: Sammlung der schönsten und interesāntesten Gegenden von Galizien".
Пліснесько. Початок ХІХ ст. З альбому А.Ланге “Zbiór naypięknieyszych i nayinteresownieyszych okolic w Galicyi: Sammlung der schönsten und interesāntesten Gegenden von Galizien”.

Давній Плісенеськ (Пліснесько) – городище біля с.Підгірці Бродівського району Львівської області, через яке лежав шлях з варяг у греки. У наш час там віднайдено до 90 житлових і господарських будівель, шість культових споруд, досліджено 60 курганів, 150 поховань.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.