Чим здивують заньківчани в цьому театральному сезоні (відео)

710
Чим здивують заньківчани в цьому театральному сезоні

98 театральний сезон заньківчани відкриють 6 вересня виставою “Назар Стодоля” Тараса Шевченка. Незабаром серйозний столітній ювілей, до якого колектив уже потроху готується. Готується насамперед новими цікавими постановками, яскравими прем’єрами та планами на найближче майбутнє.

В цьому театральному сезоні до кінця року в репертуарі театру з’являться ще дві нові вистави. Про це розповіли 2 вересня на зустрічі з журналістами завідувач літературною частиною театру Мирослава Оверчук, художній керівник театру, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун та режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський. Перша вистава «Голий король»Євгена Шварца і друга – це “Різдвяна ніч” Михайла Старицького.

Першою в кінці жовтня глядачі зможуть побачити виставу “Голий король” за п’єсою російського автора Євгена Шварца.

“У визначенні жанру постановки я швидше схиляюся до притчі.  І писана вона такою притчею. І притча, в моєму трактуванні, вона є глибшою, ніж казка для дорослих”, – розповів режисер-постановник вистави Вадим Сікорський.

Режисер-постановник Вадим Сікорський
Режисер-постановник Вадим Сікорський

Довідково: «Голий король» – п’єса на дві дії Євгена Шварца, створена за мотивами казок Г. Х. Андерсена «Нове плаття короля», «Свинопас» і «Принцеса на горошині». Написана в 1934 році, п’єса Є. Шварца, з її небезпечними алюзіями, вперше була видана лише в 1960-му. «Голий король» не був поставлений на сцені за життя драматурга, але саме ця п’єса згодом принесла йому широку популярність.

Наступною прем’єрою сезону буде вистава, від якої у всіх тріпочеться серце – це “Різдвяна ніч” Михайла Старицького.

“Як би там не було Різдвяні свята – це завжди Різдвяні свята, це завжди весело. Що таке Різдво? Це народження Ісуса Христа! Дуже гарна історія, гарна легенда! Люди на Різдво приходять з новими сподіваннями, з новими перспективами. Закінчується рік, починається новий, все обновляється. А найбільше обновляється в душі”, – інтригує своїм вибором п’єси режисер Федір Миколайович Стригун і обіцяє багато позитиву та хорошого настрою. Але на цю виставу потрібно буде почекати до Нового року – точної дати прем’єри ще невідомо.

Художній керівник театру Федір Миколайович Стригун
Художній керівник театру Федір Миколайович Стригун

Що стосується планів на другу половину театрального сезону, то і тут Федір Стригун тримає інтригу і відповідає загадками.

“Ми заборгували перед Карпенком-Карим, ми заборгували перед Іваном Яковичем Франком – чи то буде “Украдене щастя” чи якась інша п’єса я ще не впевнений. Бо тут багато залежить ще від режисерів. Звичайно будемо цікавитись і п’єсами перекладними”, – ділиться своїми думками художній керівник театру Федір Стригун.

Отже, 98 театральний сезон найстарішого театрального колективу України обіцяє бути цікавим і креативним. А, тим часом, вже в цю неділю о 18.00 театр радо відчинить свої двері новому сезону, новим глядачам і новим сподіванням.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.