Чим здивує ювілейний 25 Форум видавців у Львові

1002
Форум видавців у Львові
Форум видавців у Львові

З 19 по 23 вересня у Львові триватиме найбільший книжковий ярмарок України – 25 Форум видавців. Його цьогорічною фокусною темою буде «Ринок Свободи»: критерії визначення ціни на свободу, спекуляції поняттям свободи в пропаганді та уявлення про свободу загалом, повідомляє Твоє місто.

З 19 по 23 вересня у Львові відбуватиметься ювілейний 25 Форум видавців. Цього року спеціальними гостями книжкового ярмарку стануть дві відомі американські історикині – дослідниця Східної Європи Марсі Шор та редакторка The Economist, цьогорічна лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум. Остання презентуватиме на Форумі свою нову книгу «Червоний голод» про Голодомор в Україні.

Вісімнадцятий форум видавців у Львові.
Вісімнадцятий форум видавців у Львові.

Також цього року Форум видавців відмовився від традиції обирати країну-почесну гостю.

«В нас є новий співорганізатор – Український інститут книги. Міністерство культури зробило таке розпорядження. Новий співорганізатор означає для нас більше фінансування. Також до нас вперше долучиться генеральний консулят Польщі у Львові і львівський Медіафорум», – розповідає президентка Форуму видавців Олександра Коваль.

Уперше з часу заснування події організатори змінили логотип Форуму видавців. Нове зображення символізує відкриту книгу, що поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. За словами організаторів, таким чином вони пропонують гостям Форуму літати, горіти, пірнати та літати разом із книжками.Вісімнадцятий форум видавців у Львові.

У 2018 році Форум видавців приєднаєвся до престижної всеєвропейської поетичної платформи «Версополіс», яка популяризує молоду поезію та об’єднує фестивалі 13 країн Європи. Поетки Олена Гусейнова та Катерина Калитко представлятимуть на цій платформі Україну, натомість до Львова завітають автори з Хорватії, Великої Британії, Італії та Данії.

Зміни торкнулись і однієї з найпопулярніщих подій Форуму видавців – «Ночі поезії і музики non-stop». Цього року змінився куратор заходу: замість відомої львівської арт-менеджерки Ляни Мицько подією опікуватиметься продюсер івано-франківського гурту «Перкалаба» Олег «Мох» Гнатів. Організатори вже оголосили перших двох учасників: польський інструментально-експериментальний гурт Karbido із Юрієм Андруховичем, які готують нову програму, та український гурт «OY Sound System», проект Марка Галаневича із «ДахаБраха», його брата Тараса та Вікторії Родько. Локація події залишиться незмінною: клуб FEST Republic (вул. Старознесенська, 24-26).

Попередньо вартість квитків на Форум видавців буде становити 50 грн за один день та 100 грн – за п’ять.

Катерина Джуфер

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.