Чотири талановитих Романи в один час та в одному місці

589

На днях у львівській Арт-галереї „Мадам Пальмгрен“ представили унікальну виставку „Як на Романа іменини…“ від чотирьох митців Романів — Романа Опалинського, Романа Хруща, Романа Яціва та Романа Дмитрика. Тож тепер там усі стіни експозиційної зали заповнені до стелі красивим відображенням світу крізь творчу призму митців, яких знають не лише у Львові й Україні, а далеко за її межами.

Відкриття виставки “Як на Романа іменини”, Роман Метельський, Роман Хрущ, Роман Дмитрик, Роман Опалинський, Роман Яців

Романіаду запровадили ще кілька років тому і, кажуть, традицію продовжуватимуть. Так зрештою розпочинають найдовший український святковий цикл — від Романа до Йордана.

Привітати художників прийшла сила-силенна друзів, знайомих, поціновувачів їхнього мистецтва. Відвідувачів було так багато, що навіть не всі охочі могли вміститися в галереї.

— Початок зими не означає ні депресивних настроїв, ані зневіри. А навпаки, зима приносить піднесення і повернення до передчуття весни. Та й взимку багато інтонацій, які дозволяють заглибитися в метафізичні питання, — зазначив Роман Яців.

Зрештою, й справді, кожен автор по-своєму передає світобачення, тонко артикулюючи та додаючи всьому зображеному власне індивідуальність. Тож, як наголосили митці, кожна людина для себе відчитає тут щось своє.

Унікальність цієї експозиції ще й в тому, що це чотири персональні виставки в одній.

— Це зіставлення творчості митців одного часу, але зі своїм винятково яскравим мистецьким світоглядом, з викристалізованими мистецькими цінностями, — зауважив ректор Львівської академії мистецтв Володимир Одрехівський.

Відкриття виставки “Як на Романа іменини…”

Та на цьому представлення виставки не завершується, вона матиме продовження вже невдовзі. Митці один за одним запрошують своїх шанувальників „До Романа на каву“. Так, 9 грудня відбудеться зустріч із Романом Дмитриком, 10 грудня — із Романом Хрущем, 16 грудня — із Романом Яців, 17 грудня — із Романом Опалинським.

Загалом  експозиція діятиме до 18 грудня. А вже наступного дня, 19 грудня, тут відкриють найдобрішу фотовиставку для здійснення Дитячих мрій.

Арт-галерея „Мадам Пальмгрен“ (м. Львів, вул. Івана Федорова 8) працює щоденно з 10 до 21 год.

Наталія ПАВЛИШИН

Довідка:

Роман Дмитрик – художник, майстер художнього скла, дизайнер громадських і приватних інтер’єрів, педагог, мистецький критик.

Роман Опалинський – живописець, працює також у галузях графіки та художнього металу.

Роман Яців – професор, історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв, живописець.

Роман Хрущ – недавній випускник Коледжу ім. Івана Труша та Академії мистецтв і, за словами Романа Яціва, дуже перспективний художник.

Світлини:Роман Дмитрик

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.