Чорні Запорожці або історія Петра Дяченка (відео)

1315
Чорні Запорожці або історія Петра Дяченка

28 січня 2015 року, в приміщенні  читального залу львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, що знаходиться за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13, відбувся вечір пам’яті генерал-хорунжого Армії УНР Петра Дяченка, а також демонстрація фільму  “Чорні Запорожці”.

Член Правління у ГО "Пліч-о-пліч заради майбутнього", Член Правління у ГО "Громадська варта" та Член Правління у ГО "Небайдужі" Юрко Антоняк
Член Правління у ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”, Член Правління у ГО “Громадська варта” та Член Правління у ГО “Небайдужі” Юрко Антоняк

Вечір памяті та перегляд фільму відбувався у рамках проекту “Бліотечний кінозал”, котрий вже багато років веде член Правління у ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”, Член Правління у ГО “Громадська варта” та Член Правління у ГО “Небайдужі” Юрко Антоняк.

Директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Іван Сварник
Директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Іван Сварник

Розпочав вечір пам’яті директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Іван Сварник. Він наголосив на визначній історичній ролі Чорних Запорожців і та їх вклад в незалежність нашої держави.

 Проректор Львівської Православної Богословської Академії кандидат богословських наук ієрей Михаїл Сивак разом зі студентами

Проректор Львівської Православної Богословської Академії кандидат богословських наук ієрей Михаїл Сивак разом зі студентами

Молитву за упокій Петра Дячека, разом зі студентами, проректор Львівської Православної Богословської Академії кандидат богословських наук ієрей Михаїл Сивак.

Історик, український громадсько-політичний діяч Всеволод Іськів.
Історик, український громадсько-політичний діяч Всеволод Іськів.

Про Петра Дяченка та його участь у формуванні армії Армії Української Народної Республіки (УНР) розповів історик, український громадсько-політичний діяч, фундатор Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка та Народного Руху України заступник верховного отамана Великого козацького кола і крайовий отаман Прикарпатської Січі українського козацтва Всеволод Іськів.

Історія легендарної частині Армії Української Народної Республіки (УНР) – Кінного полку Чорних Запорожців. Його незмінний командир Петро Дяченко мав улюблений вислів: «Сміливі мають щастя» і, відповідно до свого життєвого кредо, добирав у полк відчайдухів, які заради своєї Батьківщини ладні були будь-якої миті йти на смерть.

Публікуємо два короткометражні фільми, котрі демонструвалися на вечорі пам’яті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.