“Червоне це любов” – в Академії мистецтв відкриють оригінальну виставку

411

В четвер, 7 березня 2024 року,  о 16:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича 35б ) відбудеться відкриття концептуального проєкту випускників ЛНАМ Вікторії Романчук та Олексія Коношенка «Червоне це любов»?  Автори представлять серію живописних полотен та скульптур які є виявленням перманентного стану «відкритої рани».

Цей проект є протестом проти толерантності до насильства. Він уособлює насильницькі дії у мистецькому творі, але не романтизує чи героїзує їх зміст. Таким чином, він залишає місце для емпатії до власної історії кожного.

Як зазначає авторка проєкту Вікторія Романчук: «…Зображаючи рани на шкірі, ми бачимо, що їх спричинило щось, проте визначити точну причину досить складно, оскільки вони знаходяться всередині (під шкірою). Часто речі, які травмують нас, залишаються там так довго, що ми не можемо їх позбутись, бо самі стаємо їх частиною. Рани – це трагічні історії нашого «тіла».

Кризові ситуації в суспільстві формують антигуманні настрої та лібералізують насильство. Цей проект призначений привернути увагу до фізичних і моральних «ран», які є свідченням злочину проти людяності.

«Чи Червоне Це Любов?» − це відкрите питання до глядача та спроба занурити його у створення народної творчості, де насильство є основним мотивом. Чи може сучасне мистецтво існувати без опису «крові», як акт кривавої жертви у релігійному і світському житті?

Вікторія Романчук (Вікторія ROMA) − міждисциплінарна художниця, випускниця ЛНАМ 2020 р. (ОР Магістр, кафедра монументального живопису). Народилась у м.Ківерці, Волинської область. Активно творчо працює, як основні візуальні інструменти використовує перформативні, цифрові медіа, часто доповнюючи їх живописними та графічними творами. Зосереджується на темах внутрішньої травми, соціальної ідентифікації, тілесності та почутті індивідуальної свободи. Звертається до проблеми історичних суспільних штампів,  та їхній вплив на формування колективної думки.

Олексій Коношенко − художник, випускник ЛНАМ 2011 р. (ОР Магістр, кафедра монументально- декоративної скульптури). Народився у місті Горлівка, Донецької області. В художній практиці використовує широкий спектр мистецьких медіумів, міксуючи їх між собою, постійно експериментуючи з формою і змістом. Основними темами для дослідження є: антропологія, соціогуманітарні кризи, навколишнє середовище, простір.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.