Чаювання із Січовими стрільцями та фото на броньовику, або мешканців Львівщини запрошують на відзначення річниці ЗУНР (відео)

298
Чаювання із Січовими стрільцями та фото на броньовику, або мешканців Львівщини запрошують на відзначення річниці ЗУНР

У четвер, 1 листопада, біля Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької Армії відтворять події сторічної давнини, коли українські вояки в ніч на 1 листопада захопили у Львові всі адміністративні будівлі, військові склади, а біля усіх стратегічних будівель залишили військовиків, що сформували полки опору.

«Під час реконструкції, роздаватимемо Відозву Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, як це робили у 1918 році. Формуватимемо патрулі, що рушать від вулиці Винниченка до міської ратуші, по проспекту Свободи і проспекту Шевченка. Патрулі роздаватимуть інформаційні листівки, адже в ті часи це було основним способом пропаганди», – розповів керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

До відтворення подій 1918 року залучать також техніку тих часів, зокрема, вантажівку та бронеавтомобіль.

«У реконструкції боїв використовуватимемо вантажівку фірми SEAT і бронеавтомобіль “Фіат”. Таку техніку використовували на території Галичини вояками УГА під час українсько- польської війни. Це стовідсотково відтворені копії по знімках тих часів», – наголосив Любомир Горбач.

Під час реконструкції історичних подій усі охочі зможуть поспілкуватися із учасника дійства, попити чаю та зробити на згадку фотографії.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.