BookWords, або перші випускники містичної школи (відео)

714

Упродовж кількох років у рамках «Форуму видавців» у Львові успішно діє Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», одна із найцікавіших акцій якогоВсеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України».

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франкасеред  активних співорганізаторів цього дитячого святакрім уже традиційних зустрічей із письменниками, різних майстер-класів, уже п’ятий рік поспіль однією з почесних нагород для переможців конкурсу є урочистий візит до найдавнішої в Україні книгозбірні та вручення читацьких сертифікатів Наукової бібліотеки.

Містична школа «Буквордс»
Містична школа «Буквордс»

Початок  цьогорічних зустрічей із юними книгоманами стартував  8 вересня 2015 року з урочистої церемонії нагородження переможців конкурсу «Найкращий читач України – 2015».  Зусиллями бібліотекарів-волонтерів головний читальний зал університетської книгозбірні  був перетворений на містичну школу «Буквордс», до якої приймали «першачків», випробовуючи, чи всі діти гідні почесного звання «книгомага». Був тут і злостивий шкільний сторож Філч, і поважний майстер чарівних паличок Олівандер, і статечний бородань – директор школи Чопикдор, і викладач основ бібліомагії та захисту від темних неуцтв Емілія Книгогриз, ельф Добі, а також багато інших вчителів і містичних істот.

Містична школа «Буквордс»
Містична школа «Буквордс»

Юні книгомаги успішно пройшли церемонію розподілу по гуртожитках-командах (Біблірин, Фейріпаф, Містіклов та Адвендор), гідно виконали всі завдання, подолали неуцтва та невігластва, довівши, що вони – завзяті, хоробрі, розумні та кмітливі, а головне – дружні й начитані діти.

Містично піднесену атмосферу дійства доповнювала виставка давніх друків (із фондів Бібліотеки), які в ігровій і серйозній формі представляли книги про алхімію, драконів, фантастичних звірів і потвор, відьмацтво та інші таємні мистецтва.

Варто нагадати, що в університетській книгозбірні відбулися також інші заходи для переможців конкурсу:  «Одна фраза – тисяча послідовників» – мозковий штурм за участю юних читачів та українських письменників: Дзвінки Матіяш, Оксани Радушинської, Наталки Малетич  (у четвер,  10 вересня), спрямований на консолідацію дітей і популяризацію читання; а також уже традиційне урочисте відзначення юних книгоманів читацьким сертифікатом Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка (у п’ятницю,  11 вересня).

Роман  ЛАВРЕНТІЙ
завідувач відділу культурно-просвітницької роботи
Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.