Богдан Горинь презентував двотомник “Святослав Гординський на тлі доби”

910
Презентація монографії Богдана Гориня "Святослав Гординський на тлі доби"

Це науково-популярне дослідження давно називають новим віянням у вивченні знакових постатей нашого народу. Двотомник есе-колажу „Святослав Гординський на тлі доби“, авторства відомого громадського і політичного діяча, мистецтвознавця, політолога, журналіста Богдана Гориня представили в Національному музеї імені Андрея Шептицького.

Богдан Горинь. Презентація монографії “Святослав Гординський на тлі доби”

У понад тисячі сторінках цього дослідження зібрані листи, спогади, публікації у пресі, архівні матеріали, репродукції творів. Як зазначив автор дослідження, для науковців життя і творчість Святослава Гординського принесли багато клопотів. Це унікальна постать — у ньому поєдналися багато граней: художник, іконописець, мистецтвознавець, поет, перекладач, журналіст, організатор літературно-мистецького життя. Тож опрацьовувати довелося надзвичайно масу матеріалу.

Богдан Горинь присвятив цьому дослідженню роки, залучивши до нього чимало фахівців із різних галузей. Як автор наголосив на презентації: „я намагався висвітлити складну і суперечливу добу і, водночас, максимально показати постать Гординського“.

Презентація монографії Богдана Гориня “Святослав Гординський на тлі доби”
Презентація монографії Богдана Гориня “Святослав Гординський на тлі доби”
Презентація монографії Богдана Гориня “Святослав Гординський на тлі доби”

Тож ця монографія відкриває Святослава Гординського, якого називали „чоловіком ренесансного закрою“, а також є своєрідною енциклопедією культурного життя української політичної еміграції, починаючи від Другої світової війни. Як наголосили під час обговорення книг, саме такої праці бракувало нашій культурі.

Презентація монографії Богдана Гориня “Святослав Гординський на тлі доби”

Після представлення Богдана Гориня, книгу обговорювали відомі львів’яни, які були знайомі зі Святославом Гординським, а також добре знають, скільки зусиль вклав у працю автор.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.