Арт-клуб від YMCA-Львів допоможе зрозуміти себе

297

Фізичний, розумовий і духовний розвиток молоді за принципом рівних можливостей, соціальної справедливості та миру — таке завдання Молодіжної міжнародної громадської організації YMCA. Її осередок вже два роки діє у Львові, за підтримки YMCA м. Орхус (Данія). Зараз львівська організація підтримує локальні партнерства з YMCA м. Калгарі, YMCA м. Орхус та YMCA м. Гонконг. YMCA Lviv — це частина найбільшої у світі організації для розвитку молоді, яка має 30 млн. членів у 130 країнах.

Велику увагу організація приділяє творчим і освітнім програмам для молоді та ініціативам соціально вразливих категорій суспільства — людей із особливими потребами, внутрішньо переселених осіб та ветеранів і волонтерів війни на сході, а також їхніх сімей. YMCA-Львів створює безпечний і відкритий простір для особистого розвитку на основі цінностей християнства, захисту індивідуальних прав, прозорості та доброчесності, міжкультурного та міжрелігійного діалогу, інновацій, здорового способу життя, краси, гармонії та творчості.

Як кажуть про себе активісти цієї організації, їхня місія — робити життя молоді яскравішим і змістовнішим. Серед пріоритетів спільноти — розширення прав і можливостей молоді шляхом неформальної освіти та соціальних програм, особливу увагу приділяють соціально вразливим категоріям. Крім того різнопланова допомога особам, що потерпають від війни на сході України чи анексії Криму; заснування та промоція локальних, регіональних і міжнародних партнерств й обмінів, а також молодіжне підприємництво. Чимало уваги приділяють і створенню інклюзивного, креативного та самовизначеного простору для молоді.

— Ця організація стала можливістю спробувати свої сили в абсолютно новому для мене напрямі — творення проектів, робота у соціальній групі. Зараз я працюю в Молодіжній раді YMCA. Спершу серед моїх завдань було започаткування власного проекту, спрямованого на людей старшого віку. А в травні я їздила з командою в Данію до наших партнерів. Там запропонували новий проект, спрямований на три головні напрями: дух, тіло і розум. Ми вирішили, що робитимемо проект, який матиме три клуби — мистецький, спортивний і мовну школу. Я очолюю Арт-клуб, — розповіла художниця Зірка Савка.

YMCA Lviv ART+relaxation club — це клуб, щоб пізнати себе через мистецтво, знайти нове дихання та стати ближчим до мистецтва, танцюристів художників, акторів. Упродовж двох місяців, починаючи з 8 листопада, в Арт-клубі проходитиме навчання з живопису, танців, кераміки, медитації, „Плейбек театру“, скульптури та аналізу фільмів.

— Хочу звернути увагу на один із напрямів — „Плейбек театр“. Наприкінці серпня я мала нагоду побувати на проекті в Грузії. Якраз там і бачила, як грає такий театр. Його унікальність у тому, що у виставах задіяні і глядачі, і актори, і музиканти. Суть полягає ось у чому: один із глядачів може розповісти акторам свою історію, а вони обирають один із чотирьох принципів гри і відображають її. Це насправді дуже захоплює. Бо імпровізаційно виникає вистава, а почута історія набуває нового звучання — чи драматичного, чи комедійного або ще якогось, яке, на думку саме акторів, найкраще відобразять суть почутого, — додала Зірка.

Для навчання в Арт-клубі зберуть групу (не більше 10-12 осіб). І впродовж восьми занять відбуватиметься своєрідний процес формування. Учасники цього клубу зможуть також долучатися і до занять мовного та спортивного клубу. Заняття триватимуть по чотири години. Це, переконані творці клубу, оптимальний час, щоб не втомитися, а навчитися і поспілкуватися. Для ефективнішої роботи, учасники клубу вестимуть щоденники, де записуватимуть свої враження. Це допоможе і покращувати рівень навчання, і зрозуміти самим учасникам, що їм цікавіше робити.

Записатися в Арт-клуб можна за контактами: ymca.lviv.ua@gmail.com або за номером +38 (063) 200 95 43. Сайт організаці: www.ymca-lviv.org.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.