Архітектори показали концепцію відновлення Полтви у центрі Львова

787
фото візуалізація Guess Line Architects
фото візуалізація Guess Line Architects

Львівське архітектурне бюро Guess Line Architects розробило концепцію штучного потічка на пішохідній алеї у центрі Львова, який імітуватиме русло річки Полтви. Про це пише ZAXID.NET

Як відомо, Полтва протікала вздовж сучасного проспекту Свободи до кінця ХІХ століття, після чого її заховали у колектор. Як розповів  архітектор Guess Line Architects Андрій Лесюк, реальну річку з колектора вивільняти не планують, оскільки вона дуже забруднена стічними водами.

Траєкторія потічка на проспекті Свободи
Траєкторія потічка на проспекті Свободи

«Місто потребує води. Відкривати Полтву зараз не доцільно, але елементами потічка ми б хотіли відтворити її напрямок. Потічок може працювати за принципом маленького фонтану: вода заливається в резервуар, звідки насос із фільтрами автоматично перекачує її по колу», – пояснив архітектор.

Нова водойма може мати 120 м та пролягати від Оперного театру до пам’ятника Тарасові Шевченку. Навколо потічка пропонують облаштувати громадський простір, а пішохідну частину дещо змістити.

Розташування потічка відносно р. Полтва
Розташування потічка відносно р. Полтва

«Нам цей проект ніхто не замовляв. Недавно ми оприлюднили концепцію оновлення телевежі на Високому замку. Цими проектами ми хочемо показати наше бачення змін у Львові», – розповів Андрій Лесюк.

За попередніми підрахунками, штучна водойма в центрі Львова може коштувати близько 80 млн грн. Взимку її пропонують використовувати як ковзанку.

Взимку потічок може ставати ковзанкою
Взимку потічок може ставати ковзанкою

Зазначимо, що архітектори Guess Line Architects проектували Меморіал Небесної Сотні у Львові та стали переможцями архітектурного конкурсу на проектування нового готелю на вул. Дорошенка, 2.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.