Археологи показали, як виглядало заглиблене слов’янське житло ІХ-Х ст.

675
Реконструкція заглибленого слов’янського житла ІХ-Х ст.
Реконструкція заглибленого слов’янського житла ІХ-Х ст.

“Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ” на своїй сторінці у Facebook показав реконструкцію заглибленого слов’янського житла ІХ-Х ст., повідомляє Гал-інфо.

“Чи ви колись думали про те, який вигляд мала оселя наших предків багато століть тому? У ІХ-Х століттях заглиблене слов’янське житло, хоч і не було архітектурним шедевром, але вже мало своє раціональне планування. Це була споруда підквадратної форми, розмірами 2,8×2,8 м та 3,2×3,2 м, двосхилий дах якої покривали очеретом або соломою. Тоді ще стелі не було. Для того, аби з житла “не втікало” тепло, його наземну частину оточували валикоподібним насипом землі.

Однак,читаючи подібні описи, важко уявити екстер’єр подібного помешкання. За сприяння програми Створюємо інноваційний культурний продукт – програма УКФ, ми проаналізували матеріали археологічних розкопок з Пліснеська й у кооперації з етнологами, архітекторами та IT-спеціалістами змоделювали вигляд такого житла”, – сказано у повідомленні.

Археологи анонсують також реконструкцію жител інших типів та періодів, виробничих та господарських споруд, а також оборонних ліній та культових споруд.

Марина ЯНЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.