Андрій Чижов вже у вівторок відкриє “Дім”

378
Андрій Чижов вже у вівторок відкриє “Дім”

У вівторок, 26 липня 2022 року, о 18 год. в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки Андрія Чижова “Дім”.

Художник Андрій Чижов народився і виріс у Севастополі. Після окупації Криму «питання дому» для художника стало важким та болісним. Це сублімувалася у багаторічний цикл живописних полотен, лейтмотивом яких незмінно є хата.

Нову серію живописних робіт Чижов присвячує всім тим українцям, які покинули свої домівки і  шукають прихисток в інших місцях. Дім стає символом мирного життя, вдячності за допомогу та надії.

Андрій Чижов
Андрій Чижов

“З початком повномасштабної війни мільйони українців стикнулися з відчуттям втраченого дому. В першу чергу люди, житло яких постраждало від російської агресії, та і решта українців які, в умовах неперервного ризику ворожих обстрілів, втратили відчуття безпеки та вимушені жити в постійному стресі.

Дім для кожного є однією з найвагоміших складових відчуття спокою та безпеки. “Дім” – не лише дах над головою та цегляні стіни. Це родина, пам’ять про дитинство та особливі миті з життя,-  неповторний смак води та винятковий аромат повітря. Туга за рідною домівкою людей, які змушені шукати прихисток в більш безпечних регіонах України чи за її кордоном, для мене є безсумнівно зрозумілою.

Ідея серії картин “ДІМ” з’явилася весною 2022 під час довгих подорожей залізницею Польщі. Тому деякі начерки живописних полотен були зроблені просто з вікон поїздів.

Картини, звісно, не можуть подарувати омріяну безпеку глядачеві, проте неодмінно здатні сколихнути теплі спогади, спонукати мріяти, пробудити надію, занурити у стан спокою та затишку, в атмосферу вільного та щасливого життя”, – розповідає  Андрій Чижов.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.