Акторка з Дрогобича, яка прославилась на весь світ

2631
Елізабет Бергнер

Елізабет Бергнер – відома акторка театру та кіно, яка прославилась на весь світ завдяки своїй акторські грі  багатьох фільмах першої половини ХХ століття. Сама Марлен Дітріх в своїх мемуарах сказала про неї «Елізабет Бергнер — ідол тисяч і мій кумир тих давніх років, до «Блакитного ангела».

Елізабет народилась в 1897 році в місті Дрогобич на Львівщині. Освіту здобула в Віденській консерваторії. Більшість свого життя вона прожила в Німеччині та Австрії. Вже 1923 року Елізабет знялася у своєму першому фільмі. В тому ж році, в Берліні вона одружилася з кінорежисером Паулем Циннером (1890–1969). Проте шлюб був короткотривалий.

Далі були активні гастролі по європейських країнах. Коли в Німеччині до влади прийшли нацисти, Елізабет перебралась до Парижа, а потім до Лондона. Потім Бергнер їде до США, де актриса познайомилася з відомим європейським прозаїком Ремарком та тісно співпрацює в кількох кінокартинах.

Елізабет Бергнер (1937)
Елізабет Бергнер (1937)

Не зважаючи на те, що війна закінчилась, акторка вже не повернулась до Німеччини. Вона грала в театрі, знімалась у кіно, але, зрозуміло, довоєнного успіху вже не було.  Як експеримент, у 1970 році Е. Бергнер спробувала себе як режисер.

Елізабет Бергнер у роді Катерини Великої, 1934 р.
Елізабет Бергнер у фільмі “Катерина Велика”, 1934 р.

Прожила акторка довге і цікаве життя. Померла в 1986 році в столиці Англії. Її найвідоміші стрічки «Мрійливі вуста», «Катерина Велика», «Ніколи не залишай мене», «Як вам це сподобається», «Вкрадене життя», «Говорить Париж». В 1979 році її нагородили премією  Ернста Любітця, а в 1982 — Елеонори Дузе. Проте найбільше її досягнення, це безумовно номінація на Оскар у 1934 році за фільм «Катерина Велика».

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: http://lvnews.org.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.