“50/50”, або незвична виставка в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького

304

В четвер, 27 квітня 2017 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи 20) відбулося відкриття виставки творів Віктора Проданчука та Тараса Григорука під назвою “50/50“.

Відкриття виставки творів Віктора Проданчука та Тараса Григорука "50/50"
Відкриття виставки творів Віктора Проданчука та Тараса Григорука “50/50”

У своїй праці з пластичною формою Віктор Проданчук поєднує мотиви Трипілля та ультрасучасні художньо-стилістичні вирішення. Митцеві властиво працювати в манері вільних асоціацій, відшуковуючи несподіване у керамічній, дерев’яній чи бронзовій пластиці. Об’єкти образотворення Віктора Проданчука формуються через інтерпретацію людського тіла, природних форм, міфологічних сюжетів і соціокультурного середовища, у якому живе митець.

“Проект 50/50 створений спільно з українсько-французьким художником Тарасом Григоруком. Це перша виставка в такому тандемі. Тарас представляє живопис, я скульпутру, також є спільні твори, поєднання — мої скульптури з його розписами.  Суть цієї концепції — знайти і провести паралелі між старими нашими духовними культурами: трипіллям, сарматами, скіфами, і перейнятись сучасним матеріалом, сучасними ходами. Власне, інтерпретація етнічного коду та перенесення його в сучасність, можливість дати йому рух в сучасне мистецтво”, – зазначив Віктор Проданчук.

Віктор Проданчук
Віктор Проданчук

У живописі Тараса Григорука панують етномотиви Гуцульщини та Карпатського краю. Втім здобутки української мистецької культури у його творчості органічно інтегруються з європейськими. У багатьох роботах художника присутній сміливий експеримент з формою і колоритом, а малярська площина образотворення часто переноситься у тривимірний простір пластичного об’єкта – живописної скульптури чи скульптурного живопису. У творчості митця відчутне прагнення увійти у світовий художній контекст, максимально зберігши власну національну неповторність.

Тарас Григорук
Тарас Григорук

“Я малюю, те що мені любиться і те, що мені цінується, а кожен художник має мати свою своєрідність. І якщо він починає шукати себе в собі і знаходить та інтерпретує через націю, тоді можна щось зробити, а якщо буде працюватипід когось, тоді не буде мати свого обличчя в нації, живописі, скульпутрі, мистецтві”, – розповів Тарас Григорук.

У вересні виставка поїде в Дніпро, а в грудні буде експонуватися в Національному музеї в Києві, вже на початку 2018 року виставку побачать за межами України. Митці планують постійно доповнювати експозицію виствки та надалі експерементувати. Загалом за два роки планується експонувати виставку 6-8 разів у різних містах України та за кордоном.

В Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи 20)  виставка творів Віктора Проданчука та Тараса Григорука під назвою “50/50” експонуватиметься до 18 травня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.