5 мистецьких робіт з “Камери”

1023
5 мистецьких робіт з "Камери"

З 30 квітня і аж до 30 червня у стінах Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” (Львів, вул. Степана Бандери, 1) вже другий рік поспіль проводитися мистецький проект “Камера”.

Цього року в рамках проекту свої роботи представляють 17 талановитих молодих художників.
Впродовж двох місяців  львів’яни та гості нашого міста матимуть змогу оглянути інсталяції, відео-арт, а також стати частинкою перформансів.

Передати атмосферу всіх 17 робіт молодих художників засобами фотографування, на-жаль, неможливо, адже у багатьох з них використовується звуковий чи відео ряд у поєднанні з емоційною складовою.  Тому ми обрали 5 з них, які найкраще надаються до цього. Але, передати всю атмосферу фотографії не можуть і найкраще їх дивитися власними очима.

“Внутрішнє ув’язнення. Емоційні крайнощі”, робота Ярослава Костко

Щось дивне та незрозуміле у поведінці людини суспільство може сприймати вороже, без намагання зрозуміти чиїсь особливості. Тільки невелика кількість людей змогла розкрити свою індивідуальність. Але серед нас значно більше тих, хто так і не перетнув межу суспільного несприйняття. Дехто живе у «в’язниці» власного розуму. У власних нав’язливих думках, деструктивних ідеях, надуманих обмеженнях, різких емоційних злетах та падіннях, які заважають повноцінно контактувати зі світом, маючи при цьому повну фізичну свободу. Часом люди, перебуваючи у в’язниці довгими роками, можуть бути вільними духовно, мають чіткі орієнтири в житті. Свобода – це не фізичний, а розумовий стан кожного з нас.

“Інструмент”, робота Віти Грицюк

Зброя не вбиває, вбивають люди. Використання зброї для вирішення проблем: політичних, економічних, культурно-релігійних. Сила демонструє певну специфіку сфери суспільного життя, де застосовується. У суспільстві має місце і духовне насильство, що передбачає підпорядкування волі та свідомості людей певним поглядам (філософським, правовим, моральним, релігійним, естетичним, політичним тощо). Духовне насильство спрямоване на менталітет, духовні засади віри, ідеологію, історію, патріотизм, культуру. Зброя – виключно образ інструменту сили у руках людини.

“Тінь”, робота Ростислава Гарбара

Тінь – це несвідомі бажання, несумісні з соціальними стандартами. Це такий нижчий рівень свідомості у суспільстві. Це щось, що робить те, чого ми собі не дозволяємо. Кожен володіє Тінню. Він несе в собі минуле, зберігає первинні бажання і агресивні потяги. Проте тіньова сторона особистості, як правило, витісняється, подавляється. Як пише К. Г. Юнг, людина, якою володіє Тінь, завжди стоїть у себе на шляху. Кидаючи тінь заперечення на все своє існування, вона породжує у інших несприятливе враження і сама відкидає свої реальні життєві перспективи. Разом з тим в її психіці відбувається розгортання темних сил, які можуть прориватися назовні, руйнуючи мораль, самоконтроль і поглинати світ свідомості.

“Процес”, робота Уляни Кульчицької

Накопичення енергії – невід’ємний процес, властивий нам. Тіло частково втрачає енергію, витрачаючи її на зміни в навколишніх тілах. Це –безперервний процес взаємного обміну.

” МОРЕ або на табурет!”, робота Олександри Давиденко

 

| окупаційний режим | сьогодні | море | моє | повітря і звук | Крим | мій світ | моя робота | те, що я люблю | бути там де хочеш | … | дивись з табурета |

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.