27 січня львів’ян запрошують на неординарне різдвяне музично-театральне дійство «Мозаїка» (відео)

486
Міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської
Міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської

Вже незабаром, 27 січня 2019 року, на Lem Station (трамвайне депо, що по вул. Сахарова), відбудеться різдвяне музично-театральне дійство «Мозаїка». Початок – о 19:00. Цього року цей уже традиційний міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської проходитиме за підтримки посольства Республіки Литва в Україні та Leopolis Hotel.

«Мозаїка» – це поєднання архаїчного співу та сучасної музики, режисерських знахідок та композиторських інновацій, дизайнерських задумів та актуальної сценографії. Це занурення у тему Різдва – тему глибоку та багатовимірну.

Цьогоріч, 27 січня, зірковий концерт «Мозаїка» на Lem Station поєднає виконавців різних творчих світів: відомого актора українського кіно та театру Миколу Березу (виконавець головної ролі у фільмі «Червоний»), литовського саксофоніста Петраса Вішняускаса (гість цьогорічного фестивалю Leopolis Jazz Fest з його знаменитим Lithuanian jazz orchestra), знану співачку та режисерку Уляну Горбачевську (проекти «Ультрамарин», «Антонич удома», «Альберт або найвища форма страти»…).

Співтворцями концертної містерії стануть найкращі львівські виконавці класичної музики: Ярина Горбачевська (альт), Оксана Литвиненко (віолончель), Анастасія Мякушко (віолончель). І, як завжди, у проекті «Мозаїка» звучатимуть дитячі голоси – цього року це хор «Жайвір» (керівник Наталя Чмир-Козяр).

Акторська гра, академічне та джазове звучання інструментів, автентичний та хоровий спів, – усе це органічно поєднається в режисерському задумі Уляни Горбачевської. Зокрема, прозвучать прем’єри: композиторське трактування коляди «Чи вдома, вдома» Марії Олійник та творче прочитання творів «Не плач Рахиле», «Же ой як било» Уляни Горбачевської.

В українській традиції зимові свята – це круговерть ритуалів, зустрічей, емоцій, подій. У ці дні природньо поєднується і сакральне з народним, і затишне із карнавальним. І саме це різноманіття дає поштовх для творчості, дає змогу щороку творити цікавий новий вислів, з року в рік заново відкривати приховані сенси Різдва.

«Мозаїка» – проект, який дає нове дихання традиції сьогодні та неодмінно дасть плоди в майбутньому. Адже щороку до проекту долучаються талановиті діти: так у співпраці із зірками європейського рівня утверджуються у своїй традиції та стають співтворцями її продовження.

Міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської
Міжнародний творчий проект Уляни Горбачевської

У минулі роки «Мозаїка» багато подорожувала концертними залами та храмами України, Польщі, Німеччини. У рамках проекту щороку відбуваються неординарні події. Так у 2014 р. під час трагічних подій на Майдані відбувся концерт «Музика Віри і Надії» в храмі св. Петра і Павла (за підтримки Тараса Добрянського). У 2016-му у співпраці з письменницею та художницею Христею Лукащук була видана книжка «Різдвяна Мозаїка». У 2017-му з ініціативи агенції «АртПоле» та підтримки Фонду Жадана Уляна Горбачевська нетодноразово побувала в Станиці Луганській, де провела співочі майстер-класи з обдарованими дітьми прифронтової території. А у 2018-му діти зі Cтаниці Луганської приїхали до Львова, щоб заспівати разом з львівським хором «Жайвір» у різдвяному концерті «Мозаїки».

Квитки на різдвяне музично-театральне дійство «Мозаїка» 27 січня – https://gastroli.ua/tickets/mozayika-2019/buy (вартість – від 100 до 490 грн.).

Детальніша інформація і акредитація на «Мозаїку» 27 січня – за тел. +38 067 9603101 або по email: galaguzo@ukr.net (Галина Гузьо, GMGpromo).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.