18+ маловідомих та цікавих маршрутів Карпатами біля Славське та Сколе

1554
18+ маловідомих та цікавих маршрутів Карпатами біля Славське та Сколе

Гори Львівщини повні таємниць і малоходжених маршрутів. Тут є розлогі хребти, невідомі печери, таємничі написи та старовинні колиби. А для фотографів – багато неймовірних краєвидів! То ж, помандрували разом з www.RDZS.org!

Всі фото клікабельні та ведуть на статтю з описом маршруту.

1. До найвисокогірнішого храму області на Росохацьких полонинах

На горі Високий Верх, біля Тисовця, знаходиться храм пророка Іллі. Він розташований на піку Росохацьких полонин та внесений у книгу рекордів України! Краєвиди звідти просто бомба!

Найвисокогірніший православний храм України на Росохацьких полонинах
Храм святого Іллі на висоті 1176м н.р.м

До храму і вершини є два мальовничих маршрути. Обоє легко долаються пішки за день, а на велосипеді й поготів. То ж Ви матимете вдосталь часу на поїдання чорниць та фотографування навколишніх красот!

Ось опис маршрутів.

2. Маловідомий та дуже красивий маршрут хребтом г. Чорна Ріпа, з туристичним притулком посередині

Куди сходити в гори біля Славське? Є, звісно що, заїжджені маршрути на г. Тростян, г. Ільза чи до пам’ятника Захару Беркуту. Але це все не то: людей багато, краєвиди лише з вершини, а повертатися тією ж дорогою, що і піднімалися.

Красивий маршрут біля Славське з притулком посередині
Видовищний маршрут біля Славське з притулком посередині

Пропоную спробувати новий кільцевий маршрут із неймовірними краєвидами впродовж усього шляху. Він починається з села Верхня Рожанка, пролягає двома хребтами та має туристичний притулок (колибу) посередині. Довжина маршруту 20км або 8 годин ходу. Він легко долається за день, підходить для вело чи скітур туризму, та має варіанти скорочення. То ж, помандрували!

Ось детальний опис маршруту.

3. До залишків піраміди в Карпатах, де німці перехитрили росіян

На вершині гори Дзвенів, навпроти лижного курорту «Плай», збереглися залишки справжньої кам’яної піраміди. Вона позначала місце військового тріумфу німецької армії під час Першої Світової Війни.

Таємнича піраміда на горі Дзвенів
Історична піраміда на горі Дзвенів

Російська армія Брусилова закріпилася на панівних висотах села Орява, обабіч дороги на Стрий і Львів. Після двох місяців безуспішних штурмів австрійсько-німецькі війська вдалася до хитрощів. План спрацював, а росіяни зазнали ганебної поразки. Що ж такого придумали німці, та як ця піраміда виглядає зараз?

Читаємо в статті + опис маршруту.

4. До найбільшої діючої ВЕС у Карпатах з неймовірними краєвидами навколо

Нещодавно з’явилася нова фотолокація куди можна поїхати біля Львова. Дев’ять сучасних вітряків не лише виробляють електроенергію, а й “позують” для крутих фотографій на фоні гір.

ВЕС біля с. Орів це зелена електроенергія + туристичний магніт
ВЕС біля с.Орів це електроенергія + туристичний магніт

Вітряки розташовані на гірському хребті біля села Орів. Це якихось 10км від траси Київ-Чоп або 100км від Львова. До них можна добратися навіть на легковому авто, а охорона дозволяє фотографувати. Поїздивши хребтом взад-вперед ми знайшли найкращий ракурс на схід Сонця!

Ось опис маршруту до вітряків.

5. Середньовічні написи на каменях гори Зелемінь, біля Сколе

Думаєте що всі Карпати ходжені переходжені? Вважаєте що там нічого нового не знайдеш? А дзуськи! Наприклад, на вершина гори Зелемінь, біля Сколе, є вибиті написи латинською та польською мовами, найстаріший 1639 року.

Загадкові написи на каменях гори Зелемінь
Загадкові написи на каменях гори Зелемінь

Є кілька і на українській мові та, навіть, висічений тризуб в часи радянського терору. Хто їх робив та для чого – загадка, яку ще потрібно розгадати!

Ось маршрут до цих каменів.

6. Маловідомі печери в горі “Ключ”

Мало хто знає, що поруч водоспаду “Кам’янка” є ціла гора пронизана печерами! І якщо до водограю туристи їздять вже давно, то печери лише зараз починають відкривати свій потенціал.

Вхід в одну з печер у горі "Ключ"
Вхід в одну з печер у горі “Ключ”

Наприклад одна з них, «Пілігрим», знаходиться одразу поруч туристичної стежки до каньйону гори Ключ. Вона настільки велика, що всередині запросто розташується туристичний табір, а вхід доступний кожному! Є й такі, куди спуститися можна лише з альпспорядженням.

Більше про ці печери є тут.

7. Загадкова гора Кременець та столітня колиба на полонині “Секул”

Гора Кременець (1226м) знаходиться в нетрях Сколівських Бескидів між селами Коростів і Козьова. Хоча вона лише на 40 метрів нижча за г.Параска (1268м), сюди немає протоптаних маршрутів. Місцеві вважають, що гора притягує блискавки. А ще тут є аж дві колиби, де переночувати 🙂

Новий маршрут маловідомими Бескидами
Новий маршрут маловідомими Бескидами

Одна з них – затишна “Плішка”, про яку буде стаття нижче. Інша – автентична та маловідома хата на полонині “Секул”, віком понад сто років! Це одно-дводенний маршрут для туристів, що не бояться шукати стежку.

Ось детальний опис маршруту.

8. До гори Стара Щебела, де висадився десант УПА + затишна колиба

З повітряної кулі ми побачили самотню хатинку в лісі. Вона знаходилася поруч гори Стара Щебела (1216м н.р.м.) у важкодоступній частині Сколівських Бескидів.

Гора Стара Щебела, десант УПА і затишна хатинка глибоко в горах
Гора Стара Щебела, десант УПА і затишна хатинка глибоко в горах

Саме тому ця гора і була вибрана як безпечне місце висадки десанту УПА. 20 травня 1951 р. американський літак доставив групу повстанців на територію УРСР. Вони успішно вистрибнули з парашутами і розчинилися в дрімучих Бескидах. Повстанці мали з собою зброю, радіостанцію та пошту для керівництва УПА.

Ось як туди добратися!

9. Туристичний притулок на полонині “Плішка”

Глибоко в горах є маловідомий туристичний притулок «Плішка». І хоч його збудували ще у 60-х роках, але й досі він залишається безлюдним затишним місцем. Адже знайти цю хату непросто, навколо дрімучі Бескиди.

Туристичний притулок "Плішка"
Туристичний притулок “Плішка”

Лісники та відвідувачі підтримують притулок у зразковому стані. Є дві пічки, дрова, посуд та все решта необхідне для комфортного життя. Якщо влітку в горах заночувати можна будь де біля води, то взимку бажано мати пічку під боком та дах над головою. Ще й безкоштовний!

Ось як він виглядає зсередини.

10. “Карпатський маяк” або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди у Карпатах більше немає ніде!

Карпатський маяк на горі Цюхів
“Карпатський маяк” на горі Цюхів

А Ви знали що недавно на горі Цюхів відкрили сучасну оглядову вежу? Краєвиди з неї вражаючі, та й сама вежа дуже так навіть нічого! Ще й добратися туди можна на легковому авто, а підйом наверх цілком безкоштовний.

Ось опис вежі та маршрут до неї.

11. Похід на гору “ЛАЗ” + водоспади “Сопіт” і “Лазний”

А Ви хочете відвідати справжні дикі гори без вирубок, джиперів та витоптаних стежок? Хочете побачити вражаючі краєвиди, стрімкі водоспади та назбирати цілий кульок грибів? Тоді вам на гору “Лаз”!

Гора "Лаз" + два водоспади
Гора “Лаз” + два водоспади

Вона знаходиться на хребті «Сопітські Полонини» в нетрях заповідника «Сколівські Бескиди». Це нескладний одноденний маршрут для справжніх поціновувачів листяних Карпат!

Ось опис маршруту.

12. “Карпатське Море” або закинута гідроелектростанція на р. Стрий

Це єдине місце в Україні де одночасно відпочиваєш на річці, в горах, біля озера ще й на крутій «заброшці».

Недобудована ГЕС в Карпатах та велике озеро поруч
Недобудована ГЕС і велике озеро в Карпатах

Воно знаходиться між “Карпатським маяком” та “Сопітським” водоспадом. Неподалік ще є розкручена фортеця «ТуСтань» і таємничі скелі Ямельниці. Гори це завжди хороша ідея для активного відпочинку.

Ось опис “Карпатського моря” і які там види з ГЕС!

13. Маловідомі скелі в Карпатах, де діяла радіостанція УПА «Афродита»

Село Ямельниця розкинулося у мальовничій долині поруч дороги на Урич та Східницю. Воно звідусіль оточено величезними скелями, які надійно захищають його від чужинців.

Шукаємо залишки радіостанції УПА "Афродита"
Шукаємо залишки радіостанції УПА “Афродита”

Біля однієї з них, на горі Ковбура, колись діяла радіостанція УПА ”Афродита”. Вона два роки говорила світові правду про Україну, аж поки НКВС її не знищило. Зараз це красиві місця нашої повстанської слави.

Ось опис скель в Ямельниці.

14. Простий маршрут хребтом “Бескид” до гори Явірник Великий, біля Славське

У Карпатах не так уже й багато місць, куди без вагань поведеш початківця з певністю, що йому там сподобається. Цей маршрут саме такий: не надто складний, але мальовничий, не надто довгий, але насичений. Хоч він і пролягає посеред гір, але, водночас, сюди легко дістатися електричкою чи на авто.

Простий маршрут хребтом Бескид до гори Явірник Великий
Простий маршрут хребтом “Бескид” до гори Явірник Великий

Пропонуємо здійснити одноденну подорож по хребту Бескид до гори Явірник Великий. Масив Боржави, хребет Високий-Верх, витоки річок Стрий та Опір все це можна споглядати на цьому маршруті не покидаючи Львівську область.

Ось опис маршруту.

15. Простий маршрут ландшафтним заказником “Бердо”, де вже будують вітряки

Куди піти в гори щоб без стрімких підйомів і спусків? Але щоб з високими полонинами та неймовірними краєвидами. Таке буває лише у заказнику “Бердо”!

Прогулянка ландшафтним заказником "Бердо"
Прогулянка ландшафтним заказником “Бердо”

Нещодавно цей мальовничий кусочок Карпат став доступний для всіх, адже сюди проклали дорогу до майбутньої ВЕС! Навіть легковим авто можна піднятися на висоту 1200м н.р.м і вже звідти, по рівному, пошпацерувати полонинами. Чи просто попити кави “на капоті” та помилуватися чудовими краєвидами!

Ось опис маршруту.

16. До найвищої дерев’яної вежі України на горі Діл

А Ви знали що в Карпатах знаходиться дерев’яна вежа висотою аж 43 метри: це рівень дванадцяти поверхового будинку, лише з дерева?

Вежа пам'яті
“Вежа пам’яті” в Карпатах біля м. Старий Самбір

На вежі є оглядовий майданчик та металеві сходи. Туди можна піднятися та щосили вдарити у «Дзвін пам’яті». А вже після того братися до фотографування навколишніх краєвидів. Чому так? Читаємо в статті!

Ось опис “Вежі Пам’яті” та як туди добратися.

17. На гору Ополонок у Турківських Бескидах

Неподалік “Вежі памяті” збереглися автентичні Карпати, якими вони були колись: без туристів та маркованих стежок.

Маловідомий маршрут на гору Ополонок у Турківських Бескидах
Маловідомий маршрут на гору Ополонок у Турківських Бескидах

Ось два маловідомі та дуже красиві маршрути до вершин Ополонок (1091м) і Шимінець (1130м). Вони легкі та придатні для авто-вело і туризму з дітьми.

Ось опис маршрутів.

18. На гору Параска

Що би це був за путівник Бескидами, без гори Параска? Вона найвища та, водночас, найвідвідуваніша вершина Сколівських Бескидів.

Гора "Параска" в Сколівських Бескидах
Гора Параска в Сколівських Бескидах

Запам’ятайте: “ПаРашка” це маленький туалет у російській тюрмі. А в нас була князівна “Параскевія” в честь якої і назвали цю вершину.

Ось опис мого улюбленого маршруту до неї.

18+. На г.Пікуй!

Більша частина гори Пікуй знаходиться у Закарпатській області, менша – у Львівській. Це одна з причин, чому маршрут йде як “бонус 18+”. Крім того, взимку Пікуй це стрімка та недитяча вершина категорії 18+.

Гора Пікуй, 1407м н.р.м
Гора Пікуй, 1407м н.р.м

А от влітку гора лагідна та доступна, навіть, для першачків. Піти “на Пікуй” завжди чудова ідея для всіх, хто там ще не бував 🙂 Під вершиною є туристичний притулок.

Ось опис маршруту на г.Пікуй.

Сподобалася підбірка? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб дізнатися про ще більше цікавих місць в Карпатах. Наприклад:

19. Десять маловідомих і цікавих місць в Карпатах біля Яремче та Буковеля

10 маловідомих і цікавих місць в Карпатах біля Яремче та Буковеля
10 маловідомих і цікавих місць в Карпатах біля Яремче та Буковеля

чи символічно:

20. Двадцять маловідомих місць куди поїхати біля Львова та Миколаєва

20 маловідомих місць куди поїхати біля Львова та Миколаєва
20 маловідомих місць куди поїхати біля Львова та Миколаєва

Джерело www.RDZS.org
Андрій Риштун

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.