15 фотографій Львова 1956 року з сімейного архіву киянина

4480
15 фото Львова 1956 р.

У неділю зранку сталася приємна несподіванка. До редакції Фотографій старого Львова зателефонував чоловік з Києва, який представився Васильківським Олегом Анатолійовичем.

п. Олег розповів, що володіє фотоархівом батька, котрий у 1950-х побував у Львові та зазнимкував наше місто. А також запропонував поділитися цими фото із нашими читачами.

Звісно, ми не могли не погодитися на таку пропозицію і попрохали Олега Анатолійовича розповісти декілька слів про батька та обставини його побуту у Львові. Тож сьогодні можемо познайомитися вас із фотографіями Львова, який у 1956 р. побачив у своєму об’єктиві киянин.

«Мій батько Васильківський Анатолій Григорович (1925-2009) довгий час працював на Українській студії хронікально-документальних фільмів (Укркінохроніка). У 1956 році був у відрядженні в м.Львові, де зробив ці світлини, якими з радістю ділюся з поціновувачами історії міста Лева. Рік тому я відсканував його фотоархів за 1955-1989 роки (біля 6 тисяч негативів, в основному сімейні).

Батько – корінний киянин (з середини-кінця ХVІІІ ст. по матері і з середини ХІХ ст. по батьку). З 1942 до осені 1944 року працював на сільгоспроботах у Німеччині, потім, після звільнення наступаючою армією, – учасник бойових дій у діючій армії. Демобілізувався у 1947 році. Декілька років працював на підприємствах м.Києва, потім біля 40 років на Укркінохроніці.

За роботу у знімальній групі в період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав 2 категорію учасника. Виховав двох синів, один з яких я» – розповів Олег Анатолійович.

Більшість із нас мають, якщо не фотоархів, то декілька світлин на яких зображений старий Львів. І кожен з нас має свою, неповторну родинну історію, пов’язану з містом Лева. Це надзвичайно важливо, адже саме сімейні історії є невід’ємною частиною минулого Королівського міста.

Тому Редакція Фотографій старого Львова спробує проекспериментувати та запровадити публікації на тему  «Родинні фотоісторії Львова». Тож, якщо маєте старі фото та бажання поділитися своєю історією, надсилайте світлини та інформацію на електронну адресу
photolvivnews@gmail.com. Усі авторські права зберігаються за вами. Долучайтеся!)

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.