12 великоформатних живописних робіт на склі Романа Опалинського

1114
12 великоформатних робіт живопису на склі Романа Опалинського

Вчора, 3 листопада 2015 року в приміщенні галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», що знаходиться у Львові на вулиці Вірменській, 7,  відбулося відкриття персональної виставки художника Романа Опалинського. На огляд Роман Опалинський представив 12 великоформатних робіт.

Роман Опалинський широко відомий поціновувачам сучасного українського мистецтва львівський художник. Перш за все – своїми філософсько-формалістичними левкасами з використанням кованих елементів та золочення.

Роман Опалинський на відкриття персональної виставка в галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа»
Роман Опалинський на відкриття персональної виставка в галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа»

Проте, на цій виставці, ми вперше побачимо Опалинського з несподіваною експериментальною для автора технікою живопису – акварель, та олія на склі. Цю зміну Роман пояснює так:

Двадцять років тому, художнику полюбилася складна та надзвичайно живописна техніка акварелі. Тоді він малював реалістичний живопис – пейзажі, натюрморти… Сьогодні, автор у своїй за 20-тиріччя виробленій стилістиці, використав давнє віртуозне вміння – малювати акварелями.

Виставка в галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа» триватиме до 22 листопада. Цікаво що у цей самий час у автора відбуватиметься ще 5 персональних виставок, у Польщі, в Братиславі, у Страсбурзі та у Лондоні.

Народився 1962 року, в місті Городок, Львівської області. 1985 року закінчив будівельний технікум за спеціальністю архітектура. 1992 – Львівську Національну Академію Мистецтв, кафедра художнього скла.

З 1994 року здійснив 20 персональних виставок у Львові, Утрехті, Ерфштадті (Німеччина), а також в багатьох містах Польщі і Словаччини. Учасник мистецьких фестивалів Арт Київ, Файн Арт (Київ), Targi Krakow Art Expo, Арт – Монако, Арт – Цюріх, Арт – Базель, Бієнале Лондон та інших.

Роботи перебувають у музейних колекціях: Музей етнографії та художнього промислу ІН НАН України (Львів), в Запорізькогму обласному художньому музеї, Музеї образотворчого мистецтва «Козак Мамай» (Дніпродзержинськ) Мистецькій збірці Міністерства культури України.

Роман Опалинський є членом Спілки Художників України, Заслуженим художником України, 2013 року отримав почесне звання «Заслужений діяч культури Польщі», а також почесне звання «Заслужений для культури Польщі» та ін.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.