10 цікавих фактів про готель “Швейцарський” у Львові

2416
Готель
Готель "Швейцарський"

Мандруючи львівським середмістям неможливо пройти біля цього елегантного готелю, який здається існує ще давніх давен. Попри це інформації про нього досить мало. Ми вирішили виправити цю ситуацію і будемо потрохи писати про готель “Швейцарський”. Розпочнемо з десяти цікавих фактів.

  1. Готель “Швейцарський” знаходиться у Львові за адресою вул. Князя Романа, 20. Ця вулиця відома ще з ХVІ ст, тоді вона носила назву Гончарська. Забудована вулиця у стилях: класицизм, історизм, сецесія, конструктивізм.
  2. На місці сучасної будівлі, в якій міститься готель  на початку 1770-х років було збудовано Палац Павловського.  Його зводили ймовірно у стилі раннього класицизму за проєктом Йозефа Зайделя для підчашого брацлавського Йосипа Самуїла Павловського. Спорудження велось будівничими Франциском Кульчицьким та Антоном Косинським.
Готель "Швейцарський"
Готель “Швейцарський”
  1. Готель «Швейцарський» (Hotel Szwajcarski) вперше згадується у пресі в 1894 р. уже тоді він розташовувався за сучасною адресою.
  2. Існує легенда про те, як один багатий швейцарець, який працював банкіром не зміг на батьківщині знайти своє кохання. Тільки у нашому місті фортуна посміхнулася йому і він знайшов свою половинку. Після одруження подружжя відкрило на сучасні вулиці Князя Романа міні-готель, який назвали “Швейцарським”.
  3. Швейцарець-банкір придумав концепцію готелю: швейцарський сервіс і галицька гостинність — єдине ціле. Подружжя готельєрів неабияк любило вино, вони їздили по винних регіонах Франції та Італії у пошуках найякіснішого напою. Згодом відкрили у готелі власний винний погріб. У погребі проводили винні дегустації, де завжди був аншлаг. Пригощали сирами з ферм Львівської області.
  4. Також у 1905-1928 року у приміщенні готелю розташовувалася крамниця антикваріату Семюеля Бодека.
Готель "Saski"
Готель “Saski”
  1. В путівниках Львова станом на 1935 рік згадується, що за вказаною адресою діяв готель Саскі / Saski. Це свідчить що готель тимчасово перейменовувався). За Ігорем Мельником готель мав назву «Саксонський».
  2. У 2006 р. будинок, де зараз міститься готель було відреставровано. Оновлений готель “Швейцарський” відчинив свої двері 25 червня 2007 року.
  3. У сучасному винному погребі готелю зберігається раритетна австрійська цегла та ще кілька експонатів тієї епохи. У винній колекції погребу — іспанське сухе вино Масето з 2001 року, пляшка якого коштує 60 тисяч гривень.
Міні музейна експозиція в готелі "Швейцарський"
Міні музейна експозиція в готелі “Швейцарський”
  1. В готелі знаходиться міні музейна експозиція, де можна побачити меню ресторану готелю з цінами, написане від руки. Також є старовинні фото гостей готелю та інші раритетні предмети, серед яких свічники, ключ від номера і навіть засушена троянда.

Це далеко не вся інформація про цей готель. Але пошуки більшого вимагають часу. Отже, ми ще не раз будемо говорити про цю частинку історії нашого міста.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.