10 серпня стартує одинадцятий табір-експедиція «Вирій»

501
Табір "Вирій" 2016 року
Табір "Вирій" 2016 року

З 10 по 18 серпня 2019 року МГО «Вирій» проведе свій щорічний табір-експедицію. 20 волонтерів з усієї України та команда організаторів вирушать на терени українських етнічних земель на території Польщі – досліджувати історію та культуру Закерзоння.

Програма табору складається з двох частин – впорядкування та інвентаризації занедбаного українського цвинтаря та мандрівки місцями української історії на Закерзонні. Цьогоріч учасники працюватимуть на цвинтарі у селі Новий Люблинець Любачівського повіту Республіки Польща.

Табір "Вирій" 2016 року
Табір “Вирій” 2016 року

“Ми робимо розчистку території, інвентаризацію надгробків, намагаємося зчитати написи. Ця інформація опрацьовується, і до неї є доступною на нашому блозі. Також ми намагаємося робити геомітки, геолокацію на google-карті. Також спілкуємося з місцевою владою щодо можливості встановлення вказівника чи таблички. Це складно, бо є бюрократичні процедури. Крім цього, робимо вказівники самостійно, щоб люди могли з дороги побачити, що неподалік у лісі є греко-католицький цвинтар”, – розповідає голова ГО “Вирій” Христина Дубницька.

Під час мандрівної частини учасники відвідають народний дім у Перемишлі, поспілкуються з автохтонним українським населенням у Мокрому, побувають у селах, де ще збереглися українські цвинтарі та церкви.

Табір "Вирій" 2016 року
Табір “Вирій” 2016 року

Окрім того, у програмі гутірки про історію та культуру краю: про географію Закерзоння, історію депортацій 1944-1947 років, Бруснівську каменярську школу, народну дерев’яну архітектуру. А ще майстер-класи як досліджувати власний рід, як правильно фіксувати усну історію та ін.

Загалом для учасників – це унікальна можливість зануритися у історію та культуру Лемківщини, Бойківщини та Надсяння; дослідити своє власне коріння.

Довідка: «Вирій» – міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якого є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури і знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року, «Вирій» став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору та краєзнавчих мандрівок. На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина, Князі, Суха Воля та Змієвиська на території Польщі.

Оксана МОСІЙЧУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.