10 розкішних Великодніх поштівок столітньої давності

3097
10 розкішних знакових Великодніх поштівок наших дідусів

Ну ось і наближається світле свято Воскресіння Христового, Великодня, Пасхи, свято перемоги воскреслого Христа над силами зла і темряви, одне з найбільших свят у церковному календарі. Свято Пасхи – це перемога життя над смертю, це Божа Благодать, яку дав нам Ісус Христос ціною своєї смерті та страждань на хресті.  

З цієї нагоди пропонуємо дізнатись як сто років тому наші земляки вітали одні одних з цим світлим празником. Представляємо Вашій увазі великодні листівки, які були видані у Львові в першій половині минулого століття.

Христос Воскрес! Поштівка видавництва "Сокільський юазар" у Львові, 1906 рік, автор малюнку О. Островський. З колекції Юрій Завербного
Христос Воскрес! Поштівка видавництва “Сокільський юазар” у Львові, 1906 рік, автор малюнку О. Островський. З колекції Юрій Завербного

У Галичині вітальні листівки стали популярними на рубежі ХІХ-ХХ століть, а міжвоєнний період був справжнім «золотим часом» для друку поштівок.

Гаївки у Ворохті! Поштівка Всеукраїнського видавництва ч. 3 у Львові, 1913 рік, фотограф Семен Бурко. З колекції Юрій Завербного
Гаївки у Ворохті! Поштівка Всеукраїнського видавництва ч. 3 у Львові, 1913 рік, фотограф Семен Бурко. З колекції Юрій Завербного

Найбільше українських листівок друкували у Львові у видавництвах «Союзний базар», «Українська преса», «Видавництво артистичних карток Григорія Гануляка», «Русалка», «Сокільський базар», «Преса», «Зоря», «Українське мистецтво», «Українська преса», «Відродження», «Нова хата», «Тема», «Красимир», книгарні «Рідна школа», громадській організації «Комітет допомоги вдовам і сиротам священників у Львові».

Одним з провідних тогочасних видавництв було видавництво ‘‘Русалка’’ (з 1913 року), яке існувало у Львові від 1911 до 1939 року. Його власником був галицький журналіст і письменник Григорій Гануляк. Його іменем спочатку і було назване видавництво. Воно друкувало твори українських та зарубіжних класиків, репродукції картин українських митців, дитячі твори, а також поштівки.

Пропонуємо серію великодніх листівок цього видавництва. До виготовлення оригіналів для святкових вітальних листівок Г. Гануляк залучив кращих львівських художників: О. Кульчицьку, А. Манастирського, Я. Пстрака, Г. Колцуняка, Т. Гриневича та ін.

Мар‘яна ІВАНИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.