Не випадково пам’ятник розташований на проспекті Т. Г. Шевченка, адже Грушевський був професором кафедри історії Львівського університету, старий корпус якого знаходиться неподалік на вулиці Грушевського. Виготовили його з бронзи та граніту і відкрили в 1994 році.
Пам’ятник виконали скульптори — Дмитро Крвавич, Микола Посікіра, Л. Яремчук, архітектор — Василь Каменщик.
Для більшості українців Михайло Грушевський запам’ятався завдяки зображенню на банкноті номіналом 50 гривень і як перший президент України (УНР). Хоча насправді він таким не був. Оскільки такої посади в УНР не існувало, не передбачала її й ухвалена в останній день функціювання Центральної Ради Конституція.
А був він президентом Центральної Ради Української Народної республіки, а точніше – президентом парламенту України — тодішній відповідник сучасного Голови Верховної Ради України.
А ще він був професором історії, організатором української науки, політичним діячем та публіцистом, головою Центральної Ради (1917—1918), академіком, автором понад 2000 наукових праць та просто хорошим українцем.
Реклама в блозі: Есть моменты в жизни, которые длятся очень недолго, но являются очень важными. Как, например, беременность – длится 9 месяцев, но каждый день просто неповторим. И, если брать профессиональных фотографов в категории фотосессия беременных Киев держит в этом пальму первенства.