Підприємство, яке виросло з довоєнного електролампового заводу, в 1954-му стало називатися електровакуумним заводом. У тому ж році випустили і перші дослідні зразки кінескопів для телевізорів.
У 1964-му завод повністю переключився на випуск кінескопів. У 1980-ті об’єднання «Кінескоп» включало в себе філію в Стрию та завод електровакуумного скла у Вільногірську (Дніпропетровська область).
Кризові тенденції позначилися задовго до краху СРСР: якщо у виробництві чорно-білих кінескопів заводчани досягли певних успіхів, то налагодити випуск якісних кольорових кінескопів навіть на імпортному обладнанні не вдалося. Коли рухнула планова економіка, продукція, що випускалася одинадцятитисячним трудовим колективом, виявилася нікому не потрібною.
Усі наступні роки менеджмент займався розпродажем верстатів і агрегатів з укомплектованих технологічних ліній, а в 1999-му завод був визнаний банкрутом.
Фото: Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного
Как лихо в 80 годы провели наступление на наши кинескопы! Корейские принимались как конфетки, а наши хаяли. Вот о обанкротили завод ЭФФЕКТИВНЫЕ власныки. А ведь кинескопы работают уже 30 и белее лет, наши кинескопы.
Комментарий из серии, – какую страну проSрали.Последнии 30 лет? В 90-х, да, а сейчас где вы видели кинескопы?! Все экраны жидкокристаллические.
Видать или сасунок или безсердечный если душа не болит за теми годами спокойствия и стабильности….
Отец проработал там до самого банкротства завода инженером. Печально когда страну разваливают …