Початок пивоваріння у Львові припадає на XV століття. 1425 роком датується перший статут пивоварного цеху, а 1533 — перший королівський наказ, що регламентує пивоваріння, виданий для того, що хоч якось контролювати бурхливий розвиток цієї галузі.
У ІІ половині XVII століття монахи-єзуїти отримують від графа Станіслава Потоцького право побудувати пивоварню у Краківському передмісті Львова.
І ось вже 1715 року, у місцевості Клепарові виникає перша броварня промислових масштабів. Вода із місцевих артезіанських свердловин, солод та хміль найвищого ґатунку, досконала для свого часу технологія — забезпечили львівському пиву популярність не лише на його батьківщині, а й на теренах Європи.
Згодом броварня стала першою у пивоварінні у Австро-Угорській імперії. Високу якість пива підтверджувала і його стійкість. Навіть при тривалих та довгих мандрівках, напій не втрачав свого смаку, що не було властиво для іншого пива тих часів.
Усі ці заслуги допомогли втриматись на плаву Львівській пивоварні, коли Орден єзуїтів втратив усі свої привілеї та маєтності. І не зазнати краху, а просто перейти спочатку у приватну власність, а згодом — до Львівської акціонерної спілки броварів, не втративши при цьому найкращі традиції пивоваріння.
На той час кожний європейський любитель бурштинового напою знав таке пиво, як Bawar, Porter Imperial, Exportove.
У 1964 році створене Львівське виробниче Об’єднання «Колос», яке об’єднувало у собі 5 пивоварень Західної України, включаючи Львівську пивоварню. Найвідомішими сортами підприємства за періоду СРСР були «Львівське» та «Жигулівське».
Випускали також «Ризьке», «Мартовское», «Портер», «Ячмінний колос», «Московське» та ін. В ті часи львівське пиво було добрим гостинцем для поціновувачів хмільного напою.
У липні 1990 року ВО «Колос» стало орендним підприємством. На полицях магазинів з’являються нові сорти пива – «Золотий колос», «Галицьке», «Високий замок», «Львівське літнє».
Після розпаду Радянського союзу, ВАТ “Колос” зазнав нелегких часів: нагадали про себе зношене обладнання, нестабільне постачання сировини та інші. Керівництво почало шукати інвестора і у 1999 році ВАТ “Львівська пивоварня” і скандинавська компанія Baltic Beverages Holding AB підписують угоду про співпрацю. Понад 50 млн. Євро інвестицій забезпечують модернізацію усього підприємства та підвищення кваліфікації працівників.
У наш час “Львівська пивоварня” відома як одне із семи найпотужніших пивних підприємств України та беззаперечний лідер у Західному регіоні.
Пан ЕТИКЕТКОВИЙ
Література:
- https://uk.wikipedia.org
- https://harchi.info/articles/lvivske-pyvo-istoriya-300-richnogo-uspihu
Цікавастаття, раджу почитати!!!
Стосовно історії в етикетках – дуже слабо , відсутні найцікавіші періоди , а наявні – безсистемно перемішані в одну купу . Для інформації – на сьогодні існує більше 1000 різних етикеток Львівської пивоварні . По тексту ще гірше – відсутній період близько 150 років – (створення ЛАТБ – початок 19 ст. – ВО Колос – 1964 ). Де весь період Австрії та Австро-Угорщини ( до речі перші львівські етикетки з’явились за часів Австро-Угорщини в кінці 19 ст. ) , де І світова , міжвоєнний період , ІІ світова , повоєнні роки ??
Будемо раді якщо запропонуєте свою публікацію чи навіть серію 🙂