Чорно-білі фото найвідоміших парків Львова

2735
Парки Львова. Старі фото

Львівські парки надихають, чарують і заспокоюють. Вони стали символами міста і ваблять його гостей.

Подивімося, якими Стрийський парк, парк “Знесіння” та парк ім. І. Франка зафіксовані на старих чорно-білих світлинах.

Парк імені Івана Франка

Парк імені Івана Франка (до 1779 року — Єзуїтський сад, 1779—1919 — Поєзуїтський сад, 1919—1945 — Парк імені Тадеуша Костюшка) — найстарший міський парк України.

Він виник на території колишніх міських ланів, які стали власністю багатої міщанської родини Шольц-Вольфовичів. Наприкінці XVI століття Ян Шольц-Вольфович заклав тут невеликий сад. У 1799 році влада продала парк підприємцю Іванові Гехту. Тут побудували ресторан, купальний басейн, встановили альтанки. У 1835 році посередині парку споруджено граціозну альтанку — ротонду.  У 1908 році архітектор Кароль Ріхтман-Рудневський запланував на місці ресторану звести театр, але проект не було реалізовано.

Цікаво, що у парку міг з’явитися McDonald’s. У 1999 році McDonald’s Corporation розробила проект розміщення ресторану на території парку, але міська влада його не підтримала.

Стрийський парк

Парк заклали у 1879 році.  Його спроектував відомий майстер садово-паркового мистецтва, інженер міських плантацій Арнольд Рерінґ (нім. Arnold Röhring) у 1876–1877 роках на території колишнього, “першого”, Стрийського кладовища, закритого у 1823 році.

У 1887 році Рада міста вирішила спорудити у Львові пам’ятник Яну Кілінському — одному з учасників повстання під проводом Тадеуша Костюшка. Місцем спорудження обрали парк, який назвали на честь Кілінського. Пам’ятник відкрили 1894 року.

Парк “Знесіння”

Парк створений у 1993 році. Його площа – 312 га. До складу парку ввійшли Шевченківський гай та порожні території, що залишились від колишніх кар’єрів (колишній “Цісарський ліс” або Кайзервальд).

Назва місцевості Знесіння пов’язана із поселенням, яке існувало тут у Х столітті, що згодом перемістилось під західні схили Високого замку, а більшу частину старого поселення “знесли”, і за місцевістю збереглася назва Знесіння.

Від 1908 до 1914 на Кайзервальді діяв перший в Україні луна-парк з багатьма атракціонами та літніми ресторанами.

 

Джерело.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.