Пасаж Міколяша був торгову галерею, розташованою між вулицями Коперніка та Крутою, а з 1903 р. – Сенкевіча (а наш час вул. Вороного). Пасаж вважається першим у Львові сецесійним об’єктом, його будівництво розпочалося у 1896-1898 і тривало близько шести років. Роботи виконувалися архітектурно-будівельною фірмою Івана Левинського за проектом Івана Левинського та Альфреда Захаревича.
Пасаж Міколяша носить прізвище людини, яка була генератором ідеї його створення. Починався він з аптеки на Коперніка, 1, яка потім увійшла у склад акціонерного товариства, що було створено для проекту «Пасаж». Він складався з проходу зі скляним накриттям, з дебаркадером, де були розміщені і ресторани, і кафе, і бутіки, і кінотеатр, і магазини. Між усім цим була крита прогулянково-відпочинкова зона, яка була утепленою. Взимку відвідувачі Пасажу могли зняти пальто і вільно прогулюватися територією.
Більшість людей у Львові вважає, що Пасаж Міколяша було зруйновано у 1941 році, хоча насправді це сталося у 1939 році, коли німці почали бомбардувати Польщу і, в тому числі, і Львів. За радянських часів відбудувати пасаж просто “забули”. І до наших днів збереглися тільки залишки колись славетного пасажу.
В наш час пасаж Міколяша отримав шанс на друге життя. Депутати Львівської міської ради надали в оренду на 10 років чотири земельні ділянки дочірньому підприємству «Албіс Компані» товариства з обмеженою відповідальністю «Діаніум Трейдінг Ко Лімітед» Республіка Кіпр для відтворення пасажу «Міколяша» (за рахунок земель житлової та громадської забудови за функцією використання – землі комерції).
Мешканці міста переконані, що відновлення Пасажу у місті поверне Львову втрачений дух культурного міста, дух історії. Пасаж Міколяша обов’язково стане комфортним місцем відпочинку та ділових зустрічей як для львівської бізнесової публіки, творчої інтелігенції, так і для іноземних туристів, які із задоволенням приїдуть до міста, щоб подивитися на відновлену «родзинку» старовинного міста Лева.