Історія львівської фотографії нараховує 176 років. Від середини та у другій половині XIX сторіччя у Львові стрімко набувало популярності та поширювалась фотомистецтво. Мабуть кожна вуличка центральної частини міста мала принаймні одне фотоательє… У місті працювали справжні митці, піонери цієї галузі – відомі далеко за межами Львова – Юзеф Едер, Францішек Рихновський, Марек Мюнц, Ян Булгак… Були, звісно, й досить “незвичні”, проте, талановиті творчі союзи… Зофія та Рудольф Губери визнані одними з найкращих фотомайстрів Львова за всю його історію…
Ще 1868 року Едвард Тшемеський отримав ліцензію на фотоательє у Львові. Прізвище цього фотомитця було своєрідною візитівкою Львова, такою, як горілка Бачевського або цукерня Залевського… Один з найбільш плідних фотографів міста, майстер салонного портрету, від 1887 року, перебрався до нового ательє, що було розташоване на респектабельній львівській вулиці 3-го Мая (нині вул. Січових стрільців), де почав працювати разом з донькою Зофією (1872-1934).
Після смерті фотографа у 1905 році ательє фірми “Е. Тшемеський” (разом із крамницею китайського срібла, відкритою того ж року) провадила власне його донька – Зофія з Тшемеських… Невдовзі Зофія стає членом Львівського фотографічного товариства, що було безсумнівним визнанням таланту, бере участь у виставках…
У 1906 році Зофія вийшла заміж за поштового службовця Рудольфа Губера, відомого львівського фотографа-аматора, також члена Львівського фотографічного товариства… Родинний тандем Зофії і Рудольфа Губерів працював, не змінюючи назву ательє “Е. Тшемеський у Львові”, досить плідно, від 1906 по 1934 роки, вони брали участь у фотовиставках у Львові, Відні, Берліні, Мюнхені, отримуючи численні нагороди, дипломи, відзнаки…
Губери стали відомими фотомайстрами міжвоєнного періоду. У 1934 році, після смерті дружини Зофії, Рудольф Губер разом із донькою, також Зофією, розташовує свій заклад “Фото-Губер” на вул. Романовіча, 11 (нині вулиця Саксаганського).
Після 1939 року відомостей про професійну діяльність Губера не збереглось…
Використані джерела :
Історія львівської фотографії , http://www.lvivcenter.org/ , http://archive.wz.lviv.ua/