Вже четвертий місяць весь світ продовжує всіляко допомагати нам у повномасштабній війні, яку безпідставно розпочала проти нас росія. Допомагають військовим, допомагають цивільним, допомагають всім чим можуть допомогти. Також, всі музейники світу допомагають українським музеям, пакувальними матеріалами, необхідним обладнанням та хорошими порадами.
Музей мистецтва Метрополітен в Сполучених Штатах Америки окрім різного плану матеріальної допомоги, знімає також відео з корисними порадами з пакування музейних фондів. Сьогодні вашій увазі пропонуємо поради про правильне пакування музейних фотографічних фондів та колекцій.
Відео поради представляє Рейчел Табет, а український переклад та озвучку здійснила Ольга Ярема-Винар. Щиро вдячні Вам та маємо надію на подальшу співпрацю.
Привіт, мене звати Рейчел Табет. Сьогодні я покажу вам, як пакувати фотоматеріали, використовуючи недорогі засоби, такі як бульбашкова плівка та поліетеленова плівка.
Для початку, будь ласка одягніть рукавички. Якщо у вас їх немає, то спочатку вимийте руки і протріть їх невеликою кількістю спирту, щоб впевнитися, що вони чисті.
Як правильно пакувати фотографії в рамі
Ось у мене є фотографія в рамі. Я вирізала великий шматок бульбашкової плівки, який кладу під раму, і менший шматок ції ж плівки, для покриття скла. Завжди розміщуйте бульбашки до середини. Ось я кладу шматок бульбашкової плівки на скло, а тепер я великим шматком, що знаходиться під рамою, обгортаю усе. Клейкою плівкою скотчем заклею всі краї.
І ось, фотографія оформлена в рамі є готова.
Якщо ви вважаєте, що цього захисту не достатньо, обгорніть додатковим шаром бульбашкової плівки.
Пам’ятайте, що складати рами потрібно лицевою стороною до лицевої сторони і зворотну сторону до зворотної сторони.
Тепер, коли ми закінчили обгортати фотографію в рамі, нам потрібно її підписати. Я використовую недорогі етикетки, які я купила у канцелярському магазині, і використовую маркер для підпису. Одну річ, про яку важливо пам’ятати! Якщо ви робите це для кількох фотографій в рамах, то варто усюди розмістити підписи на тому ж самому місці. Таким чином, якщо хтось приходить на роботу після вас, вони знають, де їх шукати.
Це вертикальна фотографія, тому я збираюся розмістити підпис в нижньому правому куті зворотної сторони рами.
Ось так. Індикаційний номер знаходиться в нижньому правому куті. Я використовую недорогу етикетку. Вона не контактує безпосередньо з ілюстрацією чи фотографією, тому ви можете використовувати будь-що навіть, якщо це аркуш звичайного паперу зі скотчем. Усе те що у вас під рукою. Важливо мати назву установи та індикаційний номер твору мистецтва.
Під час роботи не можна брати раму лише з одного боку. Потрібно завжди тримати її з двох сторін, щоб тиск розподіляється рівномірно. Коли ви тримаєте лише з одного боку це спричинить тиск на деревину і рама може тріснути.
Як правильно пакувати фотографічні колекції
Тут у мене є пластиковий контейнер. Він дуже зручний, тому що в ньому є колеса, на яких контейнер легко ковзається по поверхні. Тому, якщо ви пакуєте важкі твори мистецтва, добре мати щось подібне для транспортування. Тому що контейнер має кришку яка щільно закривається і тому що ви можете ковзати но поверхні коробку, а не піднімати і переносити її в руках.
Щоб підготувати контейнер (коробку) до правильного транспортування, я вийму вміст його і вистелю бульбашковою плівкою дно.
Ось тепер ми використовуючи бульбашкову плівку, вистеляємо контейнер і його вміст. Спочатку потрібно вирізати шматок, який буде підходити до контейнера та його бортів. Не обов’язково повинні бути точні вимірювання. Якщо ви відчуваєте, що пакуєте щось особливо крихке, ви можете додати більше шарів бульбашкової плівки. Цей шматок тут занадто широкий, тому я складу його, що дасть мені подвійний шар захисту. Важливо, щоб бульбашки були всередині, щоб вони не тріснули, якщо притиснуться до чогось.
Тепер я додам додатковий шар, який я буду використовувати для перекладання творів мистецтва.
Спосіб укладання їх слід починати з найважчих в низу і завершувати легшими.
Для цього можна не додавати прокладку, оскільки це легкий конверт, який містить плівки, які зберігаються в пластикових рукавах. Я думаю, що було б добре покласти ще один шар бульбашкової плівки і закрити коробку.
Бульбашкова плівка повинна бути викладена також збоку коробки, а не тільки зверху. Таким чином колекція захищена з усіх боків.
А тепер нам залишилось лишень закрити кришку.
Пакування скляних фотографічних пластин
Зараз я покажу вам, як пакувати коробки. Швидше за все, якщо ви пакуєте колекції з установи, то вони вже є поміщені в коробку. Якщо це так, то чудово, тому що коробка забезпечує достатній захист, і вам просто потрібно додавати шар бульбашкової плівки. Але спочатку потрібно перевірити вміст коробки. Ось у мене коробка із скляними пластинами, це стереоскопічна скляні пластини. Потрібно перевірити наскільки заповнена коробка? Тому що якщо не повністю, то вам доведеться чимось заповнити прогалини.
Я вже додала сюди шматок картону і додам ще один, щоб вміст коробки не рухався так сильно. Для цього можна використовувати будь-який картон, Той, який у вас є. Я використовую доброї якості wuality, тому що він у мене є, але якщо ні, то нічого, ви можете використовувати будь-який картон. Все, що вам потрібно зробити, це скласти шматок, а потім вирізати з нього, щоб легко помістився в коробці. Ви можете додати стільки шматочків, скільки вам потрібно, щоб вміст коробки не дуже рухався. Це нормально, якщо вони трохи рухаються, і навіть, добре, тому що коли у вас є елемент шоку, ви не хочете, щоб речі були близько один до одного, але також не повинно бути занадто вільно розміщеними.
Доброю перевіркою є наскільки зручно можна вставити палець між конвертами. Якщо ви можете це зробити, тоді усе гаразд.
Ольга ЯРЕМА-ВИНАР