П’ять концертів маратону пам’яті Василя Сліпака завершились у Львівській національній філармонії. Також 29 червня на могилі співака відбулась панахида його пам’яті.
28 червня пройшов виступ ансамблю давньої музики «Terra Barocca». Їхня програма — це вісім унікальних творів доби бароко, серед яких як творіння легендарних майстрів, так і музика несправедливо забутих композиторів під назвою Бароко l’immortelle.
29 червня з успіхом відбувся виступ Молитва для Василя. Програма концерту була зосереджена на камерній музиці як новітніх авторів, так і представників пізньоромантичної епохи. Всі обрані твори, написані в індивідуальному стилі кожного з митців, відобразили головні тенденції розвитку української інструментальної музики. Спільно твори Барвінського, Лятошинського, Гаврилець, Лисенка та Скорика стали молитовною згадкою про героя України Василя Сліпака. Вони прозвучали у виконанні квартету «Фенікс» та Віоліни Петриченко.
У той же день слухачі мали нагоду почути Діалог сучасності. Спільною точкою дотику стала українська сучасна музика, яку «etc.duo» виконує на кожному своєму концерті, і зокрема цього разу відбувся діалог між творами новітнього часу, яскраво інтерпретованими виконавицями.
«Я нічого не боюсь. Тільки Бога» — ці відомі слова оперного співака, Героя України Василя Сліпака дали назви концерту. Незламність та воля до перемоги відзначає і знаменитий твір Людвіга ван Бетховена, що невипадково був обраний для програми Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії у рамках маратону пам’яті Василя Сліпака. Символічна та натхненна історія про графа Егмонта з Нідерландів оповідається в музиці однойменної увертюри. Звучав і один з найпопулярніших зразків польського музичного авангарду — твір Генрика Гурецкого, «Симфонія жалобних піснеспівів».
Остання подія маратону проклала ще один символічний місток між Україною та Францією — у залі філармонії на один вечір запанували настрої Паризької опери, солістом якої був Василь Сліпак. Саме тут зійшлися шляхи маестро французької музики — Моріса Равеля, Франсіса Пуленка, Жоржа Бізе, Гектора Берліоза і це ще далеко не весь перелік композиторів, які прозвучали у виконанні гості маратону Серін де Лабом та львівських піаністів Оксани Рапіти та Мирослава Драгана.
Ольга МАКСИМ’ЯК