Завершився VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»!

341
VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»

Завершальним акордом львівського музичного літа став міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», що тривав впродовж 15-31 серпня! Його ініціатором та незмінним директором впродовж цих років є відомий диригент, художній керівник Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко!

Виникнувши в рамках партнерства із міжнародним фестивалем «Музика в старому Кракові», львівський фестиваль активно розвивається, щороку все більше дивуючи гостей! У 2019 року цікаві та насичені події охопили знакові для міста локації, об’єднали кращих музикантів та колективів із Польщі, США та України, які презентували різноманітні й іноді зовсім неочікувані музичні програми!

Однією із таких став концерт-передвідкриття фестивалю (13 серпня), де оркестр «Віртуози Львова» презентував нову авторську програму під назвою «Квадромузика». За участі колективу 15 серпня відбулось також й відкриття шостого фестивалю, а 21 серпня «Віртуози Львова» виступили у Кракові у межах вищезгаданого польського «Музика в старому Кракові», який, до слова, цьогоріч теж тривав впродовж 15-31 серпня. На усіх цих подіях оркестр виступив під орудою Сергія Бурка.

Не менш цікавими були три органні концерти: 16 серпня у Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла американська виконавиця Ґейл Арчер презентувала свою нову програму, 24 серпня у Храмі Івана Хрестителя Олена Мацелюх (орган) та Маріанна Лаба (сопрано) знайомили публіку із творчістю угорських митців, а 25 серпня у Римо-Католицькому кафедральному соборі відомий польський органіст, ректор Музичної академії у Катовіце, Владислав Шиманський познайомив гостей із органом славетного Яна Слівінського.

VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»
VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»

Унікальний цикл із шести Сонат для скрипки і клавесина Й.С. Баха прозвучали впродовж двох вечорів 17 та 18 серпня у виконанні Олени Жукової та Євгена Кострицького. Оригінальні транскрипції відомих композицій класичної музики, унікальних зразків української академічної музики, відомих композицій естрадної музики виконували львівські колективи: Leo Brass Quintet на подвір’ї Палацу Потоцьких (24 серпня), квартет сопілкарів Dudalis у Музеї Пінзеля та Академічний інструментальний ансамбль «Високий замок» із солістками Львівської філармонії у програмі Soli Deo Gloria (30 серпня).

Останньою подією фестивалю (31 серпня) став концерт K&K String Quartet, у межах якого прозвучали камерні композиції віденських геніїв – Л. ван Бетховена і Ф. Шуберта.

Про особливості цьогорічного фестивалю розповів його директор Сергій Бурко: «Перш за все, найбільшим здобутком було те, що на концертах переважно була велика кількість відвідувачів. Згадаймо хоча б концерт Leo Brass Quintet, що відбувся на подвір’ї Палацу Потоцьких в День Незалежності, або концерт польського органіста, ректора Музичної академії в Катовіце, Владислава Шиманського (25 серпня), у Латинській катедрі. Події також передувала лекція про видатного майстра органів Яна Слівінського, на двох інструментах роботи якого й відбувалось виконання. Другою особливістю стала соцільна доступність подій фестивалю, адже цілий ряд концертів був безкоштовним. Не менш важливим також стало те, що у межах нашого проекту мали можливість виступити багато українських виконавців, які є надзвичайно талановитими та, безумовно, заслуговують на любов публіки!»

З впевненістю можна стверджувати, що фестиваль «Музика в старому Львові», який проводиться вже шостий рік поспіль, вже знайшов своє місце у мистецькому житті міста і нашої держави! Тож хочемо подякувати керівникам та організаторам за такі насичені і цікаві події й з нетерпінням чекаємо на наступний фестиваль «Музика у старому Львові» вже у 2020 році!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.