У цифровій бібліотеці вдалося знайти унікальні фотографії Замарстинова, які датуються 1920–1930-ми роками. Це справжня історична знахідка, адже Замарстинів — одна з найдавніших місцевостей Львова. У минулому це було «міське село», яке з XIV до XVIII століття підпорядковувалося львівському магістрату.
Територія Замарстинова мала чіткі межі: із заходу її обмежувала річка Полтва, з півдня — її притока Замарстинівка. Зі сходу межа проходила поблизу сучасних вулиць Промислової та Миколайчука, а з півночі — аж до Замарстинівського лісопарку. Від сусіднього Голоска Замарстинів відділяли теперішні вулиці Топольна і частина Варшавської.
Центральною артерією цієї місцевості є вулиця Замарстинівська. У минулому річка Полтва ділила село на дві частини — Старий і Новий Замарстинів, приблизно по теперішній вулиці Липинського. Сьогодні обидві частини входять до складу Шевченківського району Львова. Новий Замарстинів, що лежить північніше, має переважно сучасну забудову, а головною його вулицею є Гетьмана Мазепи.
На фотографіях можна побачити мешканців Замарстинова тих часів, характерну забудову, вуличну рекламу та вивіски крамниць, що передають атмосферу епохи.
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО
Джерело: Narodowe Archiwum Cyfrowy