Красива вежа, фасад з колонами… Попри свій стан, палац і досі привертає увагу. На початку 90-х років тут все ще вирувало життя, знімали серіал. Так що ж з ним потім сталося?
Закинутий палац в с. Черниця. Аерофото звідсиВін же резиденція пана Подлевського в селі ЧерницяЗ усіх споруд маєтку, ця вежа збереглася найкраще
Тут колись стояв середньовічний замок. На його місці, потім, звели панський маєток, який зберігся до сьогодніСтаном на зараз, все в руїнахПід двома деревами з розлогим корінням є вхід у підземелля замку. Зараз там погребВсередині “погреба” бачимо старовинну кладку і дві бійниці в нікуди. Це єдине, що залишилося від середньовічного замку, який тут був до палацуПалац в селі Черниця, що повстав на місці середньовічного замкуВ 30-х роках минулого століття тут діяв агрономічний інститутСтаном на 2023 рік, цілими збереглися лише його господарські приміщення
За радянської влади в будівлях палацу і маєтку відкрили сільськогосподарський технікум та школу. Вони проіснували до 1979 року. Після цього споруди пустують та поступово занепадають.
Будинок для прислуги. В ньому діяла радянська школаЛистівка знайдена в цій школі. За кілька років її закриютьЗа Союзу, тут діяв сільськогосподарський технікумАлекс в пустому навчальному класі сільськогосподарського технікумуХлів для худоби. В цих приміщеннях студенти проходили практику
В 1993 році в палаці знімали серіал «Злочин з багатьма невідомими» за мотивами кримінальних репортажів Івана Франка. Один сезон мав сім серій. Зараз Netflix знімає схожі міні-серіали та успішно їх продає через інтернет.
Кадр з фільму «Злочин з багатьма невідомими», 1993 рік, Зінаїда Дехтярьова в головній роліТе ж місце, 2023 рік. За тридцять років тут майже все зруйнувалосяЯк ми, українці, допустили таке руйнування власної історії за тридцять років незалежності?
Кому цікаво, ось цей самий серіал
Як бачимо з фільму, станом на 1993 рік палац ще був у цілком пристойному стані. Як же прикро усвідомлювати, що в руїну він перетворився вже за незалежності. І не потрібно російських ракет, самі можемо.
Закинутий палац Подлевського в селі ЧерницяЯк ззовні, так і всередині – руїна 🙁Поруч стоїть будинок для прислуги. Одна стіна відсутняІнша стіна будинку теж на ладан дихаєДвері і старий замок – єдине автентичне, що збереглося. Ще фото зсередини будинку є тут
Ба, більше! В 2020 році невідомі розібрали на цеглу залишки місцевого костелу! В той час як одні зберігають історію, інші її руйнують заради копійчаної вигоди. Згідно даних з інтернету, палац в с. Черниця належить Львівській академії мистецтв, яка мала б ним опікуватися та відновлювати.
Костел в селі Черниця, 2019 рікКостел в селі Черниця, 2020 рік
В 2020 році в правому крилі маєтку все ще жили люди. Станом на 2023 рік, ознак життя в палаці не виявлено. Двері вибиті, пічку, за традицією, розібрали на цеглу. Ще кілька років такої байдужості і від маєтку в с. Черниця залишиться лише ця стаття в інтернеті. 🙁
Так палац виглядав “за Польщі”Так палац виглядає “за України”Остання мешканка палацу. Фото 2017 року з дуже ґрунтовної статті про це місцеКоли жінка в хаті то є і квіти, і фіранки на вікнах. На жаль, в 2023 році ці вікна вже пустують 🙁За вікнами руїна. Фото зсередини останньої жилої кімнати палацуНема пічки, нема і життя. Розібрали на цеглу і кахельЙдемо оглянути корпус колишнього сільськогосподарського технікумуВхідні двері відчиняються в обидва боки як у американському салуні 🙂В коридорах технікума розруха: навіть підлогу і дроти зі стін здерлиПусті навчальні лабораторії з демонтованим обладнаннямРизикуючи, йдемо подивитися як там дахДах тут в плачевному стані. Приміщення, під ним, інтенсивно руйнуватимуться
Їдучи трасою Львів-Стрий заверніть на с.Пісочна –> с.Черниця, ось координати. Побачте на власні очі частинку місцевої історії, поки вона остаточно не зникла. Палац розташовується в старому парку, в’їзд на територію вільний.
Палац в селі Черниця знаходиться поруч дороги і має зручний під’їзд. Цікаве місце для автомандрівки!Неподалік ще можна оглянути систему давніх підземельДякуємо всім за увагу. Поширте, будь ласка, цю статтю друзям. Можливо розголос допоможе врятувати палац від руйнування!
Ви не забули, що за Польщі в цих палацах не українці зовсім жили? Звісно, зберігати пам’ятки треба, але не треба тут розповідати як класно було б за Польщі.
Тут я не погоджуся. Конкретно в цьому палаці за Польщі не тільки жили, а й НАВЧАЛИСЯ Українці. Я про це в статті окремо написав. Це був перший заклад такого типу на Львівщині.
Сьогодні пропонуємо читачам Фотографій Старого Львова першу частину статті українського історика, краєзнавця, мистецтвознавця та публіциста Миколи Голубця "Церков св. Духа у Львові", що була...
Це ми такі варвари. Соромно
На жаль так 🙁 Особливо жаль за той костел який розібрали на цеглу 🙁
У Старому Роздолі, такий же красивий і величний палац!!! Та на жаль абсолютно закинутий, а природа робить своє!!! І сюди зверніть увагу, просимо!!!!!!
дякую! Я про нього знаю! Сьогодні якраз планую викласти статтю на http://www.RDZS.org Так шо підписуйтеся щоб не пропустити 😉
Була б Польща,палац би був як новий,а так українцям ній не треба ,хіба високі паркани,а багачам дорогі яхти.
Ви не забули, що за Польщі в цих палацах не українці зовсім жили? Звісно, зберігати пам’ятки треба, але не треба тут розповідати як класно було б за Польщі.
Тут я не погоджуся. Конкретно в цьому палаці за Польщі не тільки жили, а й НАВЧАЛИСЯ Українці. Я про це в статті окремо написав. Це був перший заклад такого типу на Львівщині.
Вуйкам потрітна цегла, щоб по вище збудувати стіну навколо хати. А пам’ятка історії вуйкові до лампочки.