В неділю, 1 вересня 2019 року, о 16:00 кав’ярня-галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) запрошує на відкриття виставки пастелей Дарії Зав’ялової “Забуті вілли”.
“Мій Львів – це місто маленьких вуличок, тихих садочків, Софіївки, Кастелівки, Вулецьких пагорбів, Яцкова. Це Львів маленький і затишний, це місто і сад, це місто-сад. Це те, що невпинно зникає, і без чого Львів вже не буде Львовом… Це мій записник, маленький каталог прекрасних львівських вілл, відомих і не дуже, це те єдине, що я можу зробити для мого міста – намалювати…”, – розповідає Дарія Зав’ялова.
Про авторку. Народилась, живе і працює у Львові, «львів’янка за походженням і за естетичним кодом».
Закінчила Львівську Академію мистецтв, за спеціальністю художній текстиль: «Текстиль – перша любов, не полишаю його, шукаю нові ідеї і форми».
30 років творчого життя віддано театру – працювала в Театрі ім. Леся Курбаса, 25 років (і назавжди !) – в Першому українському академічному театрі для дітей та юнацтва. Головний художник театру. Як сценограф і художник з костюмів поставила близько 70 вистав в Першому театрі та інших театрах України (Луцьк, Дрогобич, Дніпро). 22 роки співпраці з Тернопільськім драмтеатром, де як художник з костюмів поставила 11 вистав. Серед назв: «Ромео і Джульєтта», «Аліса», «Зоряний хлопчик», «Гобіт», «Олівер Твіст», «Вільні метелики», «Проданий сміх», «Украдене щастя», «Орестея».
Брала участь у численному розмаїтті мистецьких проектів: «Зірках Галичини”, ярн-бомбінґ арті до «Євро 2012», реконструкції костюму Софії Фредро-Шептицької, Квадрієнале сценографії прев’ю – театральний фешн. Учасниця виставок традиційного і експериментального текстилю в Україні, Латвії, Польщі (близько 100).
Персональні виставки:
– Національний музей (разом з Н. Лапчик і Н. Шимін), 1992;
– «Нівідкіль з любов’ю…» (з А. Курило), КМЦ «Дзиґа», 2002;
– «Ex ponto», муніципальна галерея у м.Харків, 2005;
– «Deus conservat omnia», галерея «Primus», 2009;
– «Міський нотатник», Палац мистецтв, 2014;
– «Шовк і льон» (разом з Оленою Зотовою), галерея «Зелена канапа», 2015;
– Сценографія Першого театру! (разом з М. Савіцьким і Б. Поліщуком), галерея Сценографії, 2019.
Поза театром працює в сфері художнього текстилю, останні 10 років малює Львів (акрил, акварель, пастель).
Наталка СТУДНЯ