У вівторок, 19 вересня 2107 року, о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (м. Львів, проспект Свободи,15) відбудеться відкриття ювілейної виставки творів знаного художника Василя Семенюка.
Протягом декількох десятиліть митець працює над створенням графічних та живописних образів Ісуса Христа. Образ Христа є знаковим у творчості Василя Семенюка, про що свідчать живописні роботи на склі, кольорова графіка та лінорити.
Важливо, що митець неодноразово звертається до розкриття образів Тайної Вечері, Євхаристії, Несення хреста, Розп’яття, кожного разу по-новому розкриваючи на колористичному чи композиційному рівні той чи інший аспект сюжету.
Космічність подій, пов’язаних з Христом митець інтерпретує у стилістиці суголосній, як практикам авангарду, так і засадам народного мистецтва, що формує оригінальні та емоційно насичені твори.На виставці глядач зможе побачити 70 творів автора, це і малярство на склі, графіка і тиснення на шкірі.
Василь Семенюк — український художник. Народився 19 вересня 1957 в селі Чорний Потік Івано-Франківської області. Викладає у Львівській національній академії мистецтв, доцент. Закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова (1987).
Працює в галузі живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. Основні твори: “Будні мого села” (1998); цикл “Обрядовий” (1990); серії “Українські народні пісні” (1991), “Пісня про незнищенність матерії”. Член НСХУ (1989). Указом Президента України у 2009 році отримав державне звання “Заслужений діяч мистецтв України”. Автор чисельних живописних композицій за мотивами творів В. Симоненка, Б.-І. Антонича, О. Ольжича та багатьох інших.