Як звучить найбільший гонг Східної Європи (відео)

982

В п’ятницю, 28 квітня 2017 року в приміщенні музею Етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України (пр.Свободи, 15), відбулась звукотерапевтична сесія литовського Гонг-Майстра Андреаса Сутугинаса.

Також тут на декілька годин розташувалася і зазвучала унікальна колекція архаїчних інструментів, яка налічує кілька десятків інструментів, серед яких симфонічні та планетарні Гонги (із звучанням планет), співаючі чаші, окарини, шруті (фісгармонія), Конх (велетенська раковина), дзвіночки, сопілки, монохорд (рідкісний струнний інструмент) та інші.

Андреас Сутугинас біля найбільшого в Східній Європі гонга
Андреас Сутугинас біля найбільшого в Східній Європі гонга

“Років десять тому, можливо трошки більше, гонги приєдналися до інструментів на яких я грав та які колекціонував і з того часу я ними займаюся. В мене завжди була велика цікавість до архаїчних інструментів, архаїчного звучання, практики горлового співу і це все потроху насичувалося аж поки не настав той момент  коли гонг фактично сам увійшов в моє життя” – розповів Андреас Сутугинас.

Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса
Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса

Перлина колекції – новий найбільший у Східній Європі Гонг, який має якість поєднання чотирьох стихій у п’ятий елемент. Через його велетенський розмір в мережі почали з’являтись жартівливі чутки та легенди: «Подейкують, що прибув Він на власному кораблі, а щоб Його розвантажити брукує сил дев’ятьох велетнів».

“Гра на цьому інструменті – це, по суті, не стільки навчання техніки звучання на музичному інструменті, а швидше практика.  Оскільки гонг це з одного боку музичний інструмент, а з іншого –   неймовірне джерело звуку, холестичного резонансу, який створюється коли звучить гонг в якомусь просторі. Тобто, це ресурс і часто говорять, що не людина грає на гонгу, а гонг звучить через  людину”, – поділився враженнями Гонг-Майстер.

Найбільший Гонг у Східній Європі
Найбільший Гонг у Східній Європі

Андреас Сутугинас використовує Гонги для звукотерапі. В залежності від сили звуку ми можемо чути чи не чути його, але тілом ми відчуваємо звукові вібрації. У кожної клітини, органу і всього організму є своя частота коливань. Незалежно від того, якої інтенсивності звук, наш організм сприймає його коливання і у відповідь реагує зміною частоти вібрацій своїх клітин. Ґонґ – праотець знайомих нам дзвонів, архаїчний інструмент, сила звуку, якого має чудодійний вплив на тіло і розум. Перебування у звуках чаш та Ґонґів відновлює їх природню вібрацію, а отже оздоровлює.

Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса
Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса

“Зараз гонг для мене це образ життя. Все що пов’язано із звуком, все, що я даю на сесіях та майстер-класах для мене це не просто красива теорія, а  моя особиста практика. Це робочі інструменти, які можна використовувати щодня, які є простими та практичними. І гонг  – це, по суті, спосіб спілкування з людьми, можливість для них зануритися в живий, справжній, давно забутий звук”, – зазначив Андреас.

Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса
Колекція архаїчних інструментів Андреаса Сутугинаса

Звук здатен впливати на фізичний, емоційний, когнітивний стани будь-якої людини і це давно відомо. І хочеться, щоб ця якість завжди була оптимальною, щоб люди могли використовувати не якийсь техногенний спосіб звукотерапії, а унікальний, живий інструмент, який має дуже широкий діапазон.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.