Як відбувалося Свято Йордану у Львові у 1934 році

3063
Йорданська процесія. 1920-ті рр. Рисунок О. Куриласа (з книги М.Батога “Вовківська земля”)
Йорданська процесія. 1920-ті рр. Рисунок О. Куриласа (з книги М.Батога “Вовківська земля”)

Сьогодні, у Свято Богоявлення, пропонуємо читачам прочитати як відбувалося Водосвяття 90 років тому – у 1934 р. Про це дізнаємося з публікації у щоденній газеті “Діло” (№16 від 21 січня 1934 р.) . Текст подаємо оригінальним.

Йордан. Ілюстрація з щоденника "Львівські вісті", ч. 10, 1942 р.
Ілюстрація з щоденника “Львівські вісті”, ч. 10, 1942 р.

Свято Йордану.

Львів, 19 січня 1934. Цьогорічне Свято Йордану у Львові пройшло таксамо величаво, як і попередніми роками. Сприяла його величі прегарна погода (4 степені тепла!), тому не диво, що львівський ринок заповнився тисячними масами, які співали з пієтизмом колядки і щедрівки підчас цілого свята.

Чину водосвяття довершив біля криниці на проти аптики Терлецького Преосв. д-р Іван Бучко в численній асисті вищого й нижчого духовенства. Співав дуже гарно великий хор богословів. Водосвяття закінчилось многолітствіями.

Йордан у Львові, 1930 р.
Йордан у Львові, 1930 р.

Опісля рушив довкола ринку процесійний похід, у якому йшли процесії поодиноки львівських церков під проводом своїх священиків. У тому поході грали орхестри «Зорі» і «Волі» та співали хори. Окрему велику ґрупу творили питомці Духовної Академії зі своїм хором, за яким ішло двома довгими рядами духовенство, а серед нього Преосв. Бучко, що кропив вірних свяченою водою. Замикали похід представники центральних українських установ (на жаль, ледви кількох) і маси народу.

Свято виглядало імпонуюче і взяло в ньому участь кількадесять тисяч людей. А після відходу процесій вірні ще довго-довго товпилися біля криниці, аби набрати собі свяченої води.

Йордан у Львові, 1937 р.
Йордан у Львові, 1937 р.

***

Біля статуї на Марійській площі відбулося в тому самому часі свято Йордану для вояків греко-кат. обряду львівського ґарнізону. Чину посвячення води довершив о. Стеткевич в асисті військових капелянів о. Бомбаса та о. Мидляра. Свято закінчилося благословенням вояків, якого доконав о. Стеткевич, перейшовши вдовж рядів.

На цьому святі були представники цивільної та військової влади: в імені воєводи кадр. Кшивошинський, від військовости ґен. Чума, віцепрезидент міста д-р Кубаля, гор. староства Клімув, делєґації Ставропіґії, централі староруських кооператив і ін. староруських установ.

***

Свято Йордану для православних відбулося в православній церкві при вул. Францішканській.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.