Спорт єднає українців всього світу. Тож нам є, що пригадати майже через 30 років по тому. Своїми спогадами, у програмі Спортивні історії на Емігрантському радіо 14 лютого, поділився один з найкращих знавців історії українського спорту пан Іван Яремко.
Мені пощастило спілкуватися з паном Іваном через скайп. За це подяка його винахідникам!
Пан Іван розповідав деталі приїзду до Львова делегації Української Спортової Централі Америки й Канади як наче це було ось тільки вчора. Такі події не забуваються, а закарбовуються у серці на завжди. Бо ж немає меж між українцями й не має часу між нами.
Відповідальне завдання було у пана Івана – контактувати, зустріти й опікуватись шаховою дружиною УСЦАК. І ще задовго до приїзду вже було налагоджено контакти з керівником шахової ланки УСЦАК професором Орестом Поповичем. Разом з професором мало приїхати 5-6 відомих українських шахістів. Тому у Львові готувалися до зустрічі відповідально й зібрали дуже гідну шахову дружину (Олег Романишин, Олег Музичук, Наталка Музичук та інші)
Делегація шахової дружини УСЦАК відвідала різні міста Львівської області: Борислав, Трускавець, Моршин, Стрий, Нагуєвичі, де їх з радістю зустрічали сотні людей. Навіть дехто віднаходив свою рідню! За багато років невідомости про них це було направду диво.
Продовженням взаємин українських шахових майстрів України та США став Міжнародний турнір пам’яті майстра Степана Попеля.
Далі пан Іван розповідав про історію створення УСЦАК, якій цього річ виповнюється 65 років! Цікаво було почути про створення українськими емігрантами спортових товариств у США та Канаді, а також про видатних українських спортовців в олімпійських збірних США (Зенон Снилик) та спортових діячів (Всеволод Соколик – Голова Олімпійської Комісії Світового Конгресу Вільних Українців).
Окремо пан Іван зупинився на особливостях створення Спортового Товариства «Україна» у Львові…
І ще багато цікавих спортових та життєвих історій розповів пан Іван.Тож нам є чим пишатися, нам є що згадувати, бо вічно живе те, що ми пам’ятаємо!
Розмову вів автор програми Спортивні історії Олексій Лях-Породько