Як скульптор та живописець зробили фурор у Львові (відео)

1525
Як скульптор та живописець зробили фурор у Львові

В суботу, 24 червня 2017, о 17:00 в Історичному комплексі Національного музею у Львові  ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) відбулася презентація виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького, реалізованого за співпраці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Центру сучасного мистецтва М17 (м. Київ).

Виставка творчого тандему в залах музею презентує живописні абстрактні експерименти Анатоля Галицького та скульптурні футуристичні роботи з бронзи Олега Пінчука.

Відкриття виставки скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького
Відкриття виставки скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького

“Цей арт-проект – це дивовижне поєднання, коли художники заявили своє бачення самої виставки в Національному музеї і важко було собі уявити як впишуться скульптури відомого у Львові українського скульптора Олега Пінчука із таким абстрактним живописом Анатолія Галицького. Це перший їх тандем, але цей проект і цей задум їм вдався.  Тож, я радо вітаю обидвох художників у Львові”, – сказала заступниця гендиректора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла відкриваючи виставку.

Доктор мистецтвознавства, професор ЛНА мистецтв Орест Голубець звернув увагу присутніх на гармонійне поєднання в одному мистецькому просторі двох таких різних і самобутніх митців.

Доктор мистецтвознавства, професор ЛНА мистецтв Орест Голубець
Доктор мистецтвознавства, професор ЛНА мистецтв Орест Голубець

“Насправді я собі важко уявляв як можна в одному проекті поєднати двох таких художників, які здавалися мені непоєднуваними. Але результат виявився прекрасним. Виставка надзвичайно емоційна, позитивно наповнена дуже цікавими асоціаціями. Дивні звірі Олега Пінчука раптом знайшли своє середовище в живописі Анатолія Галицького. Вони не провалились в нього, а дуже добре співіснують. Малярство створило простір для цих істот і з’явилась якась зовсім інша реальність”, –  зазначив Доктор Орест Голубець.

Олег Пінчук народився в місті Дрогобич Львівської обл. Старовинні дерев’яні церкви, неспішний провінційний уклад та характерний народний побут, що оточували  з дитинства, служать скульптору незримим «внутрішнім маяком» і сьогодні. За футуристичними формами його скульптур виявляється прив’язаність до традиції та особливості виховання. Роботи мистця завжди пізнавані та цікаві глядачам.

Олег Пінчук
Олег Пінчук

“Мистецтво – це спосіб спілкування, спосіб показати свою позицію, спосіб показати своє місце серед людей, котрі мають свій погляд на життя. Мої роботи, як і роботи Анатолія Галицького несуть позитив, любов до землі, любов до України і ми віримо в світле майбутнє нашої держави”, – підкреслив Олег Пінчук на відкритті виставки.

Творчість Анатоля Галицького, як і сам художник, знаходиться в енергетичному полі абстрактного експресіонізму. В Анатоля є чимало нереалізованих проектів, що є цікавими і перспективними навіть на рівні ідеї. Сьогодні меценат Центру сучасного мистецтва М17  –– Андрій Адамовський заопікувався ним, як непересічним явищем культури. Давнім прихильником живопису Галицького, зокрема, є і відомий український мистецтвознавець професор Дмитро Горбачов. У 2017 році Анатоль Галицький представлятиме Україну в одному з провідних Центрів сучасного мистецтва  в Женеві (Швейцарія).

Анатоль Галицький
Анатоль Галицький

“На виставці можна побачити серію робіт, які будуть підписані як «Невідомий художник». Інколи я так підписую свої картини, бо ця категорія «Невідомий художник» мені здається дуже тривожною. Інколи ми приходимо в музей, бачимо шедевр , а там підписано «Невідомий художник» . Як? Він жив, щось з ним відбувалося, а він невідомий. Є серія картин, яка зв’язана з моїм твором «Перформенс». Я її називаю «Галицькі катакомби» – це занурення у свій власний мікрокосм і через нього пізнання макросвіту”, – розповів Анатоль Галицький.

Обидва художники представляють власний погляд на сучасне українське мистецтво. Свідоме звернення до нефігуративного живопису та народних традицій свідчить про наявність високого рівня внутрішньої свободи, надсильного темпераменту та відкритих емоцій.

Тарас Демкура
Тарас Демкура

“Я жодного разу не пропускаю виставки, де виставляється Олег Пінчук, де б вона не була. Я представник бізнесу, але десь коло 10 років тому ми познайомились з Олегом і після цього в Тернополі я створив музей Олега Пінчука, який уже є 8 років діючим музеєм. І я дуже щасливий, що інвестую в українську культуру, бо зараз прийшов нашої соціальної відповідальності,” – зазначив меценат Тарас Демкура.

Виставку спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького в Історичному комплексі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) можна оглянути до 30 липня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.