Як Рада злякалася штурму і погодилася засідати під “бандерівським” прапором (відео)

522
Державний прапор України
Державний прапор України

4 вересня 1991 року над будинком Верховної Ради в Києві вперше підняли державний прапор України.

Народні депутати тричі голосували з питання про прапор над парламентом. Комуністи були проти нових державних символів. Голова Верховної Ради Леонід Кравчук погрожував подати у відставку. Після цього вдалося ухвалити рішення про прапор.

Біля Ради проходив мітинг. На ньому виступали дисиденти В’ячеслав Чорновіл, Степан Хмара та інші.

“Синьо-жовтий прапор піднімають над Верховною Радою. Більшість злякалася штурму парламенту і погодилася засідати під “бандерівським” прапором. Багатотисячне людське море біля Верховної Ради гуде, немов вулик. Сесійне засідання транслювалося на вулицю. Найпопулярніше гасло: “Прапор на раду!” Мітинг тривав понад 5 годин. У цей час у ВР народні обранці з опозиційної Народної ради вимагали узаконити і підняти над ВР національний символ”, – згадував Олег Пустовгар із Полтави.

16 липня 1990 року Верховна Рада Української PCP ухвалила Декларацію про державний суверенітет України і постанову “Про День проголошення незалежності України”. Наступного року внесли зміни в Кодекс законів про працю, внаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: “16 липня — День незалежності України“. Його відзначили лише раз – у липні 1991-го.

Джерело: Gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.