Як працівники Музею мистецтва Метрополітен зберігають вишивки та одяг (відео)

720
Музей мистецтв Метрополітен
Музей мистецтв Метрополітен

В час війни дуже важливо зберегти не тільки життя, будинки, інфраструктуру, а й нашу культурну ідентичність. Адже якщо ми втратимо культурні надбання нашої нації – ці втрати відновити буде дуже важко. Тому, сьогодні працівники Музею мистецтва Метрополітен (США) покажуть як вони зберігають вишивки та одяг.

Крістіна Каар покаже як працівники Музею мистецтва Метрополітен (США) зберігають вишивки. В часи війни, для порятунку музейних фондів потрібно використовувати цей досвід.

Демонструє Крістіна Каар, яка працює в реставраційному відділі Метрополіан музеум та спеціалізується по вишивці

«Зараз я хочу показати як ми робимо конверти для невеличких вишитих подушечок. Так само можна зберігати делікатну вишивку. Перш за все, знову хочу нагадати, що дуже важливо сфотографувати та задокументувати інформацію про пам‘ятки з якими працюємо, задля того щоб потім швидко зорієнтуватися та при потребі знайти в упакуванні потрібні речі.

Для збереження вишиваних подушечок робиться конвертик з тонкого паперу. Всередину кладемо подушечку та закриваємо із чотирьох сторін. Далі виготовляємо подібний конвертик із твердішого паперу. Він має вигляд хрестовини (два крила загортаються з одного боку і два  – з протилежного) та вирізається дуже легко. Вкладаємо м’який конверт із вишитою подушечкою до конверту з твердішого паперу та закриваємо по горизонталі і вертикалі.  При бажанні конвертики можна перев’язати.

Далі такі делікатні вишивки упаковуємо у більшу коробку. У коробці може зберігатися декілька предметів. Але треба зауважити, що така коробка має бути виготовлена такої ж висоти як і подушечки з конвертами, що у ній зберігаються. Речі у коробку викладаємо одним шаром, туди ж кладемо інформацію про кожен предмет, що у ній зберігається і закриваємо коробку кришкою. Більші коробки із пам’ятками можна складати одна на одну».

Зараз працівники Музею мистецтва Метрополітен (США), на прикладі кімоно, покажуть як вони зберігають одяг. В часи війни, для порятунку музейних фондів потрібно використовувати цей досвід.

Зараз ми покажемо як виготовити конверт для кімоно і таким самим методом можна зберігати сорочки та інші елементи одягу.

Нагадую, що дуже важливо сфотографувати та задокументувати інформацію про пам‘ятки з якими працюємо, задля того щоб потім швидко зорієнтуватися та при потребі знайти в упакуванні потрібні речі

Вимірюємо довжину та ширину предмету. Паперу для виготовлення конверту потрібен у два рази ширший та декілька сантиметрів довший для того щоб можна було його скласти у конверт.

Для того щоб комір не нищився складаємо у кілька шарів м’який папір та вкладаємо його у кімоно (підкладаємо під комір всередину).

Рукави ми складаємо на тканину і для того щоб  кімоно не нищився на згині підкладаємо складений  у кілька шарів м’який папір (сформований валик).

Далі загинаємо з двох боків папір, роблячи конверт для зберігання. Спочатку  вужчий бік, який накриваємо великою стороною паперового конверту.

Далі кімоно вкладаємо у більшу коробку. В одній коробці може зберігатися багато таких кімоно чи сорочок. Але треба пам’ятати, що зверху ми кладемо більш знищені речі, а ті що є краще збереженими можуть бути на дні.

Обов’язково на коробці зазначаємо інформацію про предмети, які в ній зберігаються та подаємо їхні фото. Далі коробку закриваємо кришкою. Речі в конвертах у таку коробку можна накладати шарами і це  не шкодить зберіганню пам’яток

А коли ми переможемо, то ці всі знання зможемо використовувати у мирному житті для консервації та збереження культурної спадщини. Слава Україні!

Ольга ЯРЕМА-ВИНАР
реставратор текстилю у відділі реставрації по текстилю Метрополітен музею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.