Як бандуристи зібрали аншлаг і “порвали” зал (відео)

1909
Учасники концерту-презентації авторських нотних збірок для бандури
Учасники концерту-презентації авторських нотних збірок для бандури

Цими днями , в рамках II Фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018, в приміщенні Львівського обласного театру ляльок, відбулась концерт-презентація авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів зі всієї України, за участю Оксани Герасименко, Марини Круть, Ярослава Джуся, Георгія Матвіїва, Анастасії Войтюк, Наталії Курило.

Розпочала концерт-презентацію сучасна бандуристка, засновниця та арт-директор фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest. Крім того солістка і засновниця гурту Troye Zillia Анастасія Войтюк.

Анастасія Войтюк
Анастасія Войтюк

“Завдяки своєму нетиповому баченню бандури, я беру участь у класних музичних проектах: експериментальних – записи музики для вистав та фільмів, фолк – мій гурт Troye Zillia та співпраця з багатьма фолк виконавцями, джазових – граю у проекті Crossed Parallels у парі із саксофоністом Любомиром Радомським, поп – неодноразово брала участь у студійній роботі з різними виконавцями, проектах хритиянської музики – чудовий проект Kerygma. З бандурою об`їхала декілька континентів – була і в Північній Америці і на близькому Сході. Постійно вигадую нові можливості реалізації для себе, бандури і свого середовища” – розповіла Анастасія.

На цьогорічному фестивалі Настя не лише виступала на сцені а й провела майстер-клас “Праця на сцені з електроакустичною бандурою”, а також презентуватиме свою авторську нотну збірку.

Анастасія Войтюк
Анастасія Войтюк

Збірка #BANDURAGIRL – це нове бачення аранжувань відомих та невідомих творів для бандури. До збірки увійшли 7 абсолютно різних композицій, які стануть цікавим і неординарним доповненням репертуару для дуетів, тріо та капел бандуристів. Від лемківських пісень до колядок і щедрівок. У цьому виданні є також 3 авторські мелодії на народні та авторські тексти, які по стилістиці близькі до фолькльорного репертуару. Усі ці пісні я виконувала особисто і дуже їх люблю, а тому хочу щоб вони жили далі у ваших бандурах і голосах!

Музичну естафету від  Анастасії Войтюк перейняла бандуристка, засновниця квартету “Барви Львова”, вчитель-методист, композитор та аранжувальник Наталія Курило.

Наталія Курило
Наталія Курило

У творчому доробку Наталії Курило сім видань власних творів. “Бандурна веселка», “Соняшні барви “, “Бандурні Алегоріі” та Найновіша книга “Інтонації”. Авторські твори, та обробки народних пісень розраховані на учнів музичних шкіл та музичних коледжів. Усього налічується понад 100 творів, які з успіхом використовують у навчальних програмах та конкурсах бандуристи України, користаються ними навіть музиканти з діаспори у Австралії та в Канаді.

Львів є потужним осередком бандурного мистецтва. Безперечного дуже важливою у цій царині виступає постать Оксани Герасименко. Це українська бандуристка, композитор, педагог, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені Віктора Косенка.

Віталія Якимович, Марія Гуляк і Христина Шупос
Віталія Якимович, Марія Гуляк і Христина Шупос

Учениці, а навіть більше – послідовниці Оксани Герасименко –  Віталія Якимович, Марія Гуляк і Христина Шупос. Вони виконали твори з дитячої збірки Оксани Герасименко “Україно моя, Україно”. Це четвертий навчально-методичний посібник у Творчому доробку Оксани Герасименко. До цієї збірки входить тридцять різножанрових творів.

Єдиною soul-бандуристкою в Україні і світі що стала учасницею концерту-презентації була Марина Круть. Марина бандуристка, авторка пісень, учасниця багатьох всеукраїнських конкурсів і фестивалів, а її ім’я добре знають за кордоном.

Марини Круть
Марини Круть

Марина Круть є фіналісткою телевізійного шоу Х-Фактор, і своєю участю у програмі такого формату вона привернула увагу до цього інструменту, до бандури, ще більшої кількості українців.

Марини Круть відкривала бандуру таким країнам як Китай, Греція, Німеччина, Австрія, Бельгія, Грузія та Польща.

Марини Круть
Марини Круть

Її феєричний виступ заставив публіку вибухнути шквалом шалених оплесків, зал співав та підтанцьовував разом з нею. Здавалося вона могла зробити з глядачами все що завгодно.

Він – бандурист-новатор, композитор з унікальним відчуттям інструменту, аранжувальник, лауреат міжнародних академічних та джазових конкурсів і фестивалів, музикант, який з незмінним успіхом підкорює слухачів України та світу. Він – наступний учасник концерту-презентації, який вийшов на сцену. Він – Георгій Матвіїв.

Георгій Матвіїв
Георгій Матвіїв

Георгій Матвіїв – єдиний в Україні музикант, який брав участь в міжнародному проекті від організаторів «Євробачення» – Еuropean Jazz Orchestra, для якого раз на рік на конкурсній основі з однієї європейської країни обирається один професіонал для створення унікального музичного продукту.

Георгій винайшов нові прийоми гри на бандурі та своєю творчістю долає стереотипи і розкриває нові грані дивовижних можливостей інструменту, поєднуючи етнічне звучання з ритмами і стилями сьогодення.

Георгій Матвіїв
Георгій Матвіїв

Музикант записав чотири авторських CD, його музику грають бандуристи з усього світу, а у жовтні цього року почав працювати як соліст в Національному академічному оркестрі народних інструментів (НАОНІ).

Український бандурист, композитор, аранжувальник, ді-джей, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, ініціатор та організатор молодіжних та музичних проектів, член Національної спілки кобзарів України Ярослав Джусь представив зовсім іншу сторону бандурного мистецтва.

Ініціатор проекту розвитку сучасної бандури в Україні та світі Bandura Style, Ярослав є автором збірки «12 інструментальних творів для бандури».

Ярослав Джусь
Ярослав Джусь

Під час навчання в університеті 2010 року Ярослав Джусь брав участь у телевізійному шоу «Україна має талант», став півфіналістом цього проекту та володарем Призу глядацьких симпатій головного шоу країни. Цього ж року брав участь у Всеканадській церемонії вшанування жертв Голодомору 1932—1933 рр. У 2011 році презентував бандуру вдруге на теренах Канади, взявши участь в акції «Історичний Потяг українських піонерів», присвяченій 120-й річниці переселення українських емігрантів до Канади.

Працював викладачем Стрітівського вищого педагогічного коледжу кобзарського мистецтва з 2010 по 2013 рік. Протягом 2010-2014 рр. був засновником та співорганізатором Кобзарського слему, а згодом сцени сучасної бандури у рамках Міжнародного етнофестивалю «Країна мрій».

У 2014 році отримав нагороду «Кращий композитор фільму» Міжнародного кінофестивалю «Відкрита ніч». Брав участь у зйомках кліпів: «Вставай» – Ярмак, «Дзвоники дзвенять», “Свята ніч” – Шпилясті кобзарі, «Hello» – Adele (ethnic cover), “1944” – Джамала, “Time” – O.Torvald (ethnic cover) та ін.

Ярослав Джусь
Ярослав Джусь

Протягом 2011-2018 рр. відвідав із виступами Бельгію (Брюссель, Льєж), Францію (Париж, Канни), Англію (Лондон, Оксфорд), Німеччину (Берлін, Мюнхен, Кельн, Ляйпціг, Магдебург, Франкфурт на Майні), Польщу (Варшава, Щецин, Голеньов, Старгард, Кошалін, Ольштин), Білорусію (Мінськ, Брест), Казахстан (Ташкент), Азейбарджан (Баку), Росію (Москва, Санкт-Петербург), Іран (Тегеран), Канаду (Галіфакс, Монтреаль, Оттава, Торонто, Саскатун, Вінніпег, Едмонтон), Словачину, Китай (Урумчі), Іспанію (Барселона), Італію (Генуя, Арона, Ровіго, Феррара, Болонья), Румунію (Бухарест), Голандію (Ротердам), Королівство Саудівської Аравії (Ер-Ріяд), Швейцарію (Женева, Монтрьо), Ліван (Бейрут), Данію (Копенгаген, Вайле), Фінляндію (Хельсинки).

“Пишу музику до кінофільмів та відеопоезій, імпровізую та синтезую народну музику з сучасними ритмами, з 2011 року і до сьогодні співпрацюю з українськими музикантами, ді-джеями та гуртами, такими, як Тартак, Eyra, Тінь Сонця, Illaria, Вперше Чую, Dj Tapolsky, ТНМК, GIO, Яніна Омельченко, Dudar Band, Єгор Грушин, Кирило Стеценко, Kiwi Project, Максим Бережнюк, Анжеліка Рудницька, Катя Чілі, Go-A, Ленара, Dj Romantic, Void, Ярмак”, – розповів Ярослав Джусь.

У 2017 році він був співорганізатором першого в Україні концерту жестовою мовою гурту «Шпилясті кобзарі» ініційований проектом “Почути” та “Bandura Style”.

Учасник проектів «Мистецький Арсенал», Всеукраїнського проекту “День вуличної музики”; концертного туру «Підтримаємо своїх» на підтримку українських військових, «Музика воїнів», фестивалів «Трипільське коло», Ше Fest, «КобзАрт», ГОГОЛЬFEST, «Корейська хвиля», мотофестивалю «Тарасова гора», Мегамаршу вишиванок, ART Пікніка Слави Фролової, “Країна мрій”, “Atlas weekend” та ін.

Ведуча концерту-презентації Ірена Вовк
Ведуча концерту-презентації Ірена Вовк

Концерт, попри те, що тривав більше двох годин, пролетів як одна мить. Маса емоцій та надзвичайно потужний енергетичний посил цієї події зайвий раз підтвердив, що Lviv Bandur Fest дуже потрібна подія, а бандура – це інструмент не тільки минулого, а й майбутнього. 

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.