Як ангелики завітали до Старої Скваряви, або “Щасливе дитинство”

672

В п’ятницю, 23 березня 2018 року, для дітей в селі Стара Скварява Жовківського району в музеї “Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть”  (Філії Львівського музею історії релігії) організували майстер-клас “Щасливе дитинство”.

Ірина Бердаль-Шевчик читає авторське оповідання "Життя ангелика"
Ірина Бердаль-Шевчик читає авторське оповідання “Життя ангелика”

“… Птахи закружляли над галявиною. Кожен бузьок підхопив довгим червоним дзьобом свого Ангелика, зробив коло над школою. За мить усі полетіли кожен у свій бік. Дорога у них буде довжиною у дев’ять місяців. Хтось буде летіти високо і насолоджуватися кожним днем подорожі, хтось буде з останніх сил боротися за життя, перед кимось буде безліч перешкод, а дехто буде змушений зробити передих та запізниться на пару днів, а хтось випередить дату прибуття. Усі будуть летіти через ліси та гори, через океани та моря. Ця дорога виснажить кожного. Та найголовніше те, що шлях буде подоланий та не перерветься на півдороги!

Ірина Бердаль-Шевчик читає авторське оповідання "Життя ангелика"
Ірина Бердаль-Шевчик читає авторське оповідання “Життя ангелика”

Тільки-тільки бузьки піднялися вище в небо, як почало падати білесеньке пір’ячко на зелену заквітчану галявину. Ангелики дивилися на кожну кружляючу пір’їнку та навіть думки не мали, що це пір’я не пташине. Це пір’ячко з їхніх крилець і чим ближче вони будуть до кінця подорожі, тим менше у них буде залишатися пір’їнок на крильцях…”, – розпочала майстер-клас з читання авторського оповідання “Життя ангелика” керівник гуртка “Світлячок” та “Цікавий Трускавець” Народного дому міста Трускавця Ірина Бердаль-Шевчик.

Майстер-клас з виготовлення ангелика "Щасливе дитинство"
Майстер-клас з виготовлення ангелика “Щасливе дитинство”

Юні учасники майстер-класу та їх старші наставники зачаровано слухали фантастичну історію про ангеликів і кожен знаходив в цій історії для себе щось особливе, таке, що торкало глибоко в серце саме його.

Ірина Бердаль-Шевчик веде майстер-клас з виготовлення ангелика "Щасливе дитинство"
Ірина Бердаль-Шевчик веде майстер-клас з виготовлення ангелика “Щасливе дитинство”

Подивитися на майстер-клас народної мисткині Ірини Бердаль-Шевчик прийшли і працівники музею Надія Кубай та Оксана Юфим на чолі з завідувачем філією Степаном Васильовичем Скірою і навіть Сільський голова – Василь Дзюба.

Майстер-клас з виготовлення ангелика "Щасливе дитинство"
Майстер-клас з виготовлення ангелика “Щасливе дитинство”

Ірина, протягом якоїсь години, навчила дітей робити власними руками зі звичайних речей, які є у кожній хаті, неповторних ангеликів. Більшість з них моментально опинилися в Instagram, Фейсбуці, Твіттері та інших соціальних мережах, залежно від уподобань свої юних творців.

Учасниці майстер-класу фотографують свої роботи для поширення в соціальних мережах
Учасниці майстер-класу фотографують свої роботи для поширення в соціальних мережах

“Найцінніше, що можна отримати після проведення майстер-класу – це щастя в очах дітей. А також розуміння, що у мене таки вийшло засвітити вогники у їхніх серцях. Вони знали відповідь на мої питання («Який подарунок найцінніший?», «Коли день Матері?», «Що святкують 1 червня?»…) і це гріло мені душу!” –  поділилася враженнями Ірина Бердаль-Шевчик.

Учасники майстер-класу "Щасливе дитинство"
Учасники майстер-класу “Щасливе дитинство”

Завершальним етапом чудової зустрічі стала загальна фотографія в музеї “Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть” поруч з виставкою світлин Ірини Бердаль-Шевчик, експозиція яких якраз закінчилася.

Ірина Бердаль-Шевчик на фоні виставки своїх світлин в музеї "Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть"
Ірина Бердаль-Шевчик на фоні виставки своїх світлин в музеї “Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть”

На прощання Ірина щиро подякувала пані Лілі Моравській за запрошення на майстер-клас та пані Софії Каськун за знайомство з музеєм у Старій Скваряві.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.