У вівторок, 23 січня 2018 року, в читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9) відбулася зустріч з Таїсією Литвиненко.
Просторий зал вщент наповнений молоддю, людьми середнього віку, подекуди можна побачити сивочолу голову. На білому екрані фотографія двох знайомих усьому місту, та що там місту, всій Україні і майже всьому світу людей. Він і вона, Таїсія і Федір – символ театрального життя цілої епохи.
Разом з модератором зустрічі Людмилою Чижович до залу заходить вона – Таїсія Литвиненко і зал просто вибухає оплесками. Так зустрічають цю непересічну людину, геніальну актрису і талановитого педагога.
І далі все як на одному диханні – відео з фільмів, запитання, такі щирі зрозумілі усім відповіді. Цікаві факти і смішні епізоди, невідомий світ театру та кіно від людини, котра працювала з українськими кіно- і театральними легендами, зрештою яка сама давно стала легендою.
Година проходить як одна мить і зачаровані силою слова Таїсії Литвиненко гості зустрічі не хочуть відпускати свого кумира. Але справжня актриса завжди добре відчуває коли потрібно піти зірвавши шквал оплесків і залишивши за собою захоплені погляди.
Таїсія Литвиненко – Народна артистка України, 1957-го закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого, (курс заслуженого діяча мистецтв УРСР Івана Івановича Чабаненка). Після закінчення інституту працювала в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, відтак — у Запорізькому українському музично-драматичному театрі (нині- імені Володимира Герасимовича Магара).
1965-го року разом з Федором Стригуном переїхала у Львів, у театр імені Марії Заньковецької.
Крім акторської та режисерської діяльності, Таїсія Йосипівна є доцентом кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка.
Відзначена орденами Ольги ІІ та ІІІ ступенів, орденом святої Анни та Архистратига Михаїла. Лауреатка премій у галузі театрального мистецтва імені Марії Заньковецької та імені Бориса Романицького, а також обласної премії в галузі культури.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ