Вже в п’ятницю на площі Ринок відкриють виставку «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті»

621
Вже в п'ятницю на площі Ринок відкриють виставку «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg’43: Місто (не)пам'яті»

В п’ятницю 13 липня о 12:00 на площі Ринок відбудеться презентація вуличної виставки «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті». ця виставка – це спроба маркування міських локацій, пов’язаних з подіями Голокосту 1941-1944 рр. у Львові. Її автори мають на меті нагадати про трагічну долю єврейської громади Львова, яка майже повністю загинула під час нацистської окупації 1941-1944 рр.

У відкритті візьмуть участь:  Ольга Гончар, директор музею «Територія Терору»; Михайло Плєсков, президент львівської обласної Благодійної організації Бней Бріт «Леополіс»; Любомир Більо, заступник начальника Управління культури Львівського міської ради; Тарас Назарук, керівник проекту «Інтерактивний Львів» Центру міської історії, а також представники Почесного консульства Ізраїлю та громадських організацій міста.

На 12 інформаційних стендах можна буде ознайомитись з історією як самих місць пам’яті, так і пов’язаних з ними постатей в контексті Голокосту (жертв, рятівників, свідків, винуватців). Концептуально, виставка об’єднує на одному стенді історії про людей з абсолютно різним досвідом Голокосту і вказує на умовність меж, які цей досвід розділяють, на мінливість людської поведінки в умовах вибору «тут і зараз», що здатен на десятиліття впливати на персональні долі та долю суспільства. Виставка розміщуватиметься на 12 міських локаціях, зокрема місцях на території колишнього львівського гетто, табору примусових робіт «Янівський», шталагу328 на Цитаделі, собору Св. Юра, Просторі Синагог та інших.

Після відкриття виставки планується екскурсія по всіх локація від одного з авторів – наукового співробітника музею «Територія Терору» Андрія Усача. Початок екскурсії о 19.00 (місце уточнюється). Для реєстрації на екскурсію просимо телефонувати: 096-7835-096.

Над виставкою працювали:

Автори:
Андрій Усач, науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»
Олександр Пагіря, науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»
Анна Чеботарьова, соціологиня, Центр міської історії Цнтрально-Східної Європи, Університет Санкт-Галлена (Швейцарія)

Ігор Дерев’яний, заступник директора з наукової роботи Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»

Консультанти:
Софія Дяк, директор Центру міської історії Центрально-Східної Європи
Ірина Мацевко, заступниця директора Центру міської історії Центрально-Східної Європи
Анастасія Сімферовська, мистецтвознавиця, Північно-Західний Університет (США)
Дизайн – Анна Малахова

Переклад: англійська – Світлана Брегман, польська – Ярослав Нахлік, іврит – Ар’є Лисаков.

Виставка створена у межах програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило. Меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації ґетто та Янівського концтабору у Львові”.

Богдана ТАТАРІНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.